Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Економісти та менеджери нашого вишу ознайомилися із монетарною політикою НБУ

Економісти та менеджери нашого вишу ознайомилися із монетарною політикою НБУ

14.04.2016 11:15 Все Факультети Економічний Економічний факультет факультет менеджменту монетарна політика

Учора Запорізький національний університет відвідав представник Національного банку України – заступник директора Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Володимир Лепушинський. Він прочитав лекцію для викладачів та студентів факультетів менеджменту й економічного. Участь у заході взяли представники ректорату нашого вишу та деканатів названих факультетів. Гостя присутнім на зібранні слухачам представила декан економічного факультету, професор Алла Череп.

Головним питанням, яке висвітлив Володимир Лепушинський під час лекції, стала грошово-кредитна політика НБУ. Передусім він визначив мету, відповідно до якої фахівці цієї установи виступають із публічними лекціями перед широким загалом слухачів, зокрема у ВНЗ. Так, аби підвищити ефективність заходів, впроваджуваних Центральним банком нашої країни, громадяни мають бути ознайомленими із головними завданнями та цілями національної монетарної політики.
Починаючи розмову зі студентською аудиторією, фахівець звернув їхню увагу на базові економічні терміни та поняття банківської галузі – гроші, канали постачання грошей на ринок тощо, а також розповів про різницю у розумінні монетарної політики в рамках класичної та сучасної економічної теорії, а також вказав на причини інфляційних процесів. У якості головних напрямів діяльності НБУ були визначені такі: цінова стабільність, економічний розвиток України, випуск грошей в обіг, управління міжнародними резервами, забезпечення фінансової стабільності.
Володимир Олександрович також зазначив, що одним із показників ефективності політики банку виступає показник інфляції. На нього впливає низка факторів, зокрема, стан платіжного балансу і динаміка обмінного курсу гривні, який є його віддзеркаленням. У рамках цього питання представник НБУ розповів про заходи зі стабілізації валютного ринку, які НБУ проводить протягом останніх двох років. Також присутні змогли докладно ознайомитися із методами інфляційного таргетування, які Національний банк наразі впроваджує і покликані забезпечити цінову стабільність.
Фахівець також представив цілі, на виконання яких є і буде спрямована монетарна політика НБУ у 2016-2019 рр. Протягом поточного року рівень інфляції має знизитися до 12%, у наступні роки – щорічно із стабільним зменшенням цього показника – до 8%, 6% в 5%. Водночас НБУ планує зберігати плаваючий обмінний курс, згладжуючи надмірні коливання курсу і накопичуючи міжнародні резерви.
Окрім того, було вказано, що фахівці НБУ сьогодні працюють над вдосконаленням економічної моделі національного банку для підвищення аналітичної спроможності НБУ. А головною метою, яку планують досягти у результаті здійснюваних реформ монетарної галузі, є досягнення економічної стабільності і функціонування економіки України на фактичному рівні.
Важливу роль у досягненні поставленої мети відіграє розуміння і підтримка українцями цієї монетарної політики. Відтак фахівці НБУ забезпечують максимальну прозорість у процесі здійснення реформ. Діяльність НБУ та її результати демонструються і популяризуються через ЗМІ, зустрічі з експертами, представниками ВНЗ, для яких призначена низка лекцій від фахівців банку, проведення круглих столів, прес-брифінги тощо, результати діяльності оформлюються щоквартально у формі Інфляційних звітів тощо. Ознайомитися зі інформацією та звітами, публікаціями з теми можна на офіційному сайті НБУ, існує також сторінка на ФБ, де користувачі соціальних мереж можуть поставити запитання та отримати відповіді від фахівців Нацбанку.

Олена Хлистун