Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Актуальні методи розрахунків та напрями використання кібернетичних програм представили учасники секції «Математичні науки»

15.04.2016 15:23 Все Факультети Математичний Математичний факультет Молода наука - 2016

14 квітня відбулося засідання секції «Математичні науки» у рамках роботи IX університетської науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «Молода наука - 2016». Очолив роботу секції декан математичного факультету, професор кафедри математичного моделювання Сергій Гоменюк. Участь у роботі математичної секції взяли близько 50 студентів, аспірантів, докторантів математичного факультету та Економіко-правничого коледжу ЗНУ. Їх усіх під час урочистого відкриття засідання привітали від імені ректорату університету та деканату математичного факультету проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук та декан, професор Сергій Гоменюк, які побажали молоді здійснення їхніх заповітних мрій та великих досягнень у науковій галузі.

Як завжди, у своїх дослідженнях молоді науковці представили різноманітні й актуальні теми з напрямів теоретичної та прикладної математики, інформатики, програмування, програмної інженерії тощо. Йшлося тут і про вивчення досліджень видатних математиків (Валерія Балабанова «Кравчук Михайло Пилипович – геній своєї епохи»), і про методи математичних обчислень (Анатолій Артеменко «Знаходження загального члену однієїпослідовності за допомогою твірних функцій», Анастасія Панченко «Лінійні рівняння і коливальні явища. Синусоїдальна зовнішня сила і резонанс», Карина Шупчинська «Розв'язання статичної контактної задачі з урахуванням тертя методом нелінійних граничних інтегральних рівнянь»), розробку і застосування кібернетичних програм та новітніх засобів навчання (Євген Гречко «Програмна система розпізнавання облич», Євген Хріник «Розробка програмного забезпечення для візуалізації поверхонь», Наталія Дзундза «Інтерактивна дошка – ефективний засіб організації навчання», Лілія Чеберко «Інформаційні технології в бухгалтерському обліку», Юлія Кияшко «Розробка комп’ютерного тренажера в системі програмування Scratch для підвищення ефективності навчання усному рахунку учнів 5-го класу»), використання математичних розрахунків у виробничій галузі (Марина Клименко «Математичне моделювання динаміки автомобілебудування запорізького регіону»), і навіть про розробку сайтів для територіальних громад (Богдан Костоглод «Роль та місце інформаційних технологій в управлінні громадою. Розробка та впровадження веб-сайту Покровської територіальної громади»).
Керівниками наукових робіт студентів та аспірантів виступили викладачі математичного факультету (Сергій Борю, Наталія Кондрат’єва, Геннадій Циммерман, Поліна Стєганцева, Ірина Ткаченко та інші) та ЕПК.
Окрім публікацій у збірці тез наукової конференції «Молода наука» багато із представлених на цій конференції тем отримають продовження під час наступної – Всеукраїнської конференції «Актуальні проблеми математики та інформатики», яка відбудеться на базі математичного факультету вже наприкінці поточного місяця. А найкращі роботи будуть відзначені грамотами під час загального університетського зібрання науковців на День науки.

Олена Хлистун