13 квітня в рамках загальноуніверситетської конференції студентів і молодих вчених «Молода наука-2016» на факультеті іноземної філології ЗНУ відбулися засідання секції «Іноземна філологія». 64 учасники секційних засідань – 61 студент факультету іноземної філології та 3 представника Економіко-правничого коледжу – взяли участь у роботі п’яти підсекцій. Вони презентували результати своїх наукових пошуків науковим керівникам секції – відомим вченим-лінгвістам нашого вишу, а також студентам ФІФ, які завітали на конференцію, аби послухати виступи доповідачів.
Роботою підсекцій опікувалися: декан факультету іноземної філології, доцент Галина Морошкіна, професори Юрій Зацний, Санія Єнікєєва, Ганна Приходько, а також – доценти Катерина Василина, Юлія Голуб, Ірина Шама, Тетяна Козлова, Наталя Надточій, Алла Семенчук, Світлана Запольських, Марина Воробйова, Надія Стрюкова, Катерина Ружин та Ольга Каніболоцька. Крім того, участь в організації конференції взяли активісти факультетського Наукового товариства студентів та аспірантів, докторантів і молодих вчених.
Характерною особливістю наукової діяльності студентів факультету іноземної філології завжди була різноплановість наукових інтересів. От і цього разу наукові керівники секцій відзначили, що молодих науковців цікавить можливість застосувати знання, отримані під час занять, на практиці. Так, під час роботи секційних засідань пролунали, зокрема доповіді, присвячені різноманітним аспектам перекладу, в тому числі таких популярних серед молоді творів, як саги про Гаррі Поттера Дж. Роулінг та «Пісні льоду і полум’я» Дж. Мартіна, а також кіносаги «Зоряні війни». Однак студенти обрали для дослідження й класичні твори, наприклад С.Моема та Дж. Голсуорсі. Також дослідників цікавили фразеологізми та семантичні поля окремих відомих виразів як індикатор сприйняття світу конкретним народом. Варто відзначити, що представники ФІФ звернули свою увагу на вивчення семантичних одиниць не лише англійської, але й французької, німецької, іспанської мов.
Виступи учасників конференції неабияк зацікавили інших молодих науковців та глядачів, присутніх на засіданнях. Багато хто з них скористався можливістю поставити доповідачам запитання, взяти участь у лінгвістичних та літературознавчих дискусіях.
Окремо присутні на засіданнях відзначили виступи трьох представниць Економіко-правничого коледжу ЗНУ: Анастасії Нерубальщук, яка темою своєї наукової розвідки обрала «Соціокультурний дискурс серіалу «Друзі» та його вплив на світогляд української молоді», Кристини Оніщенко (тема роботи: «Сучасні тенденції вивчення іноземної мови: інтернет та онлайн-ресурси») та Анастасії Чуприни (тема: «Україна на сторінках ‘’The New York Times’’»). Студентки ЕПК гідно впоралися із поставленим перед ними завданням. Учасники підсекції, у роботи якої вони взяли участь, відзначили гідний рівень наукових робіт юних науковців, а також їхнє вміння презентувати результати досліджень перед аудиторією. Викладачі ФІФ, зокрема зауважили, що початок заняття науковою діяльність із перших днів навчання в університеті – це надійна запорука подальшої кар’єри вченого.
Загалом, керівництво та професорсько-викладацький колектив ФІФ залишилися задоволеними глибиною наукових знань студентів-учасників «Молодої науки», їхньою ініціативністю та небайдужістю, прагненням займатися наукою. Вони висловили сподівання, що завдання, які ставили перед собою організатори конференції, у тому числі – підвищення інтересу серед молоді ЗНУ до заняття наукою, були успішно реалізовані на практиці.
Таміла Тарасенко