Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День відкритих дверей ЗНУ зібрав майже півтисячі абітурієнтів

День відкритих дверей ЗНУ зібрав майже півтисячі абітурієнтів

25.04.2016 16:21 Університет День відкритих дверей профорієнтаційна діяльність

Учора, 24 квітня, представники адміністрації, викладачі та студенти всіх факультетів та Економіко-правничого коледжу Запорізького національного університету гостинно зустрічали численних гостей вишу: старшокласників не тільки з міст і сіл нашої області, але й із сусідньої Дніпропетровщини. Цього року близько 500 майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків завітали на традиційний День відкритих дверей у ЗНУ. Вони скористалися можливістю отримати практичні поради про те, як успішно скласти ЗНО, більше дізнатися про особливості перебігу вступної кампанії-2016, особисто познайомитися з представниками вподобаних факультетів, оцінити матеріально-технічну базу університету, почути про перспективи, які відкриваються перед випускниками вишу, тощо. Але, крім цього, на гостей ЗНУ чекали приємні сюрпризи: під час заходу нагородили школярів-переможців конкурсу на кращий логотип і слоган для ЗНУ. Вперше в нашому виші підбили підсумки цього проекту в такому незвичному форматі. Організатори відзначили й тих учасників традиційних пробних тренінгів із ЗНО, які набрали найвищі бали.

Зранку на вулиці біля навчального корпусу № 2 почесних гостей зустрічали представники всіх факультетів та ЕПК. Вони відразу проводили консультації, відповідали на численні запитання школярів та їхніх батьків, надавали відвідувачам роздаткові матеріали – інформаційні бюлетені факультетів й університету та спеціалізований випуск Обласної академічної газети «Запорізький університет», у якому наводився алгоритм успішного проходження цьогорічної вступної кампанії.
Приємне враження на абітурієнтів справили національне вбрання та історичні костюми студентів філологічного та історичного факультетів, дует гітаристів із ФІФ Олександра Тарасенка й Миколи Пєлєшка та інші сюрпризи, підготовлені для них представниками ЗНУ. Крім того, багатьох зацікавила виставка навчальної літератури, організована співробітниками Наукової бібліотеки ЗНУ. До її експозиції увійшли наукові та методичні праці викладачів нашого вишу. Та, звісно, всі з нетерпінням очікували на найважливішу частину заходу, під час якої абітурієнти змогли отримати відповіді на всі запитання, довідатися багато нового і цікавого щодо актуальних для них тем, а також дізнатися, хто ж переміг у творчому конкурсі на кращий слоган і логотип для ЗНУ.
На початку офіційної частини заходу його ведучі – студенти Ліна Ващенко й Артем Левадний – зазначили, що всі ті, хто пройшов на День відкритих дверей, зробили перший важливий крок до успішного дорослого життя.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор Олександр Гура привітав усіх присутніх на заході від імені ректорату та висловив сподівання, що всі старшокласники найближчим часом стануть студентами вишу. «У вас попереду – важливий етап життя, адже ви маєте успішно скласти сесію ЗНО, а також пройти вступну кампанію. Ми маємо подолати цей шлях разом із вами, своїми майбутніми студентами. В університеті створені всі умови, аби вчасно надати вступникам потрібні консультації, підтримати вас, вселити впевненість у своїх силах», – наголосив Олександр Іванович.
Також перед аудиторією виступили начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська та відповідальний секретар приймальної комісії Дамір Бікулов. Дуже цікавим рішенням заходу стала форма їхнього виступу, адже спікери не виголошували традиційні промови, а спілкувалися один з одним у форматі діалогу. Саме так вони привітали майбутніх студентів та відзначили, що цього року до процедури перебігу вступної кампанії внесено кілька важливих змін, на які треба звернути особливу увагу всім вступникам. Крім того, вони, на прохання батьків абітурієнтів, які дописували до груп ЗНУ, розміщених у соцмережах, розглянули типові помилки, яких припускалися учасники під час тренінгу. До того ж, вступникам нагадали про технічні моменти успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Також Юлія Анатоліївна наголосила, що всі охочі під час проведення Дня відкритих дверей зможуть отримати зошити із пробного тестування, аби розібрати його завдання разом із вчителем. Дамір Тагірович нагадав, що на базі ЗНУ постійно діє консультаційний пункт, де абітурієнти можуть отримати допомогу з усіх питань вступної кампанії.
Кульмінацією заходу стало нагородження учнів – учасників конкурсу «Логотип і слоган ЗНУ», що тривав із 5 по 19 квітня. Таке творче змагання відбулося в нашому виші вперше і викликало неабияку цікавість серед абітурієнтів. У номінації «Кращий логотип» переможцями стали: учениця Запорізької загальноосвітньої школи № 76 Маргарита Безбородова, яка, до речі, навчається на підготовчих курсах ЗНУ за спеціальністю «Журналістика», а також – учениця Запорізької ЗОШ № 103 Маргарита Кадук й учениця Запорізької спеціалізованої школи-інтернату «Січовий колегіум» Євгенія Хітрова. Від Студентської ради ЗНУ додатково відзначили роботу учня Запорізької гімназії № 28 Віталія Нісковського. Крім того, додатково комісія відзначила роботи учениці Розівської загальноосвітньої школи № 1 Галини Падус, учня Запорізької гімназії № 25 Олега Тюніна та представника Запорізької гімназії № 31 Артема Діденка.
У номінації «Кращий слоган» переможницею стала учениця Запорізької гімназії № 93 Яна Гальченко. Також додатково комісія відзначила ученицю Петропільського навчально-виховного комплексу Вікторію Надзравецьку, представницю Матвіївського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу «Всесвіт» Аліну Дружкову та старшокласницю Розівської загальноосвітньої школи № 1 Галину Падус. Усі переможці отримали Почесні грамоти та премії.
Крім того, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська та відповідальний секретар приймальної комісії Дамір Бікулов нагородили учасників пробних тренінгів-тестувань, які набрали найбільшу кількість балів із предметів, включених до сесій тренінгу. Ними стали: представниця Запорізької спеціалізованої школи № 7 Світлана Матюшенко (з хімії), старшокласниця Оріхівської гімназії № 1 Вікторія Бєлова (з біології), учениця Запорізької гімназії № 93 Єлизавета Кухарська, яка набрала найвищу кількість балів відразу з двох предметів: з української мови та літератури та з англійської мови. Під час церемонії нагородження як найкращих учасників тренінгів із ЗНО відзначили: ученицю Запорізької загальноосвітньої школи № 103 Євгенію Данильчук (із німецької мови), представницю Запорізької гімназії № 31 Марію-Луїзу Філатову (з французької мови), старшокласника Запорізького колегіуму № 98 Михайла Халаши (з російської мови), студента Запорізького гідроенергетичного коледжу Запорізької державної інженерної академії Ігоря Наджафова (з історії України), учня Запорізького ліцею №34 Андрія Ленду (з географії), представницю Запорізького ліцею № 105 Катерину Кушнір (із математики) та старшокласника Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 Петра Придорожнього (із фізики).
Також майбутніх абітурієнтів привітали представники Студради – в.о. голови Студентської ради ЗНУ Владислав Бандровський та голова навчального сектору студради Анастасія Долгополова. Вони розповіли вступникам про основні принципи та завдання студентського самоврядування нашого вишу, головна мета якого – захист інтересів студентської молоді університету. Також вони нагородили переможницю конкурсу «хештег ЗНУ», організованого Студрадою, Ксенію Гавриленко. Вона отримала фірмовий светр із логотипом нашого вишу, а представники Студради оголосили початок другого туру цього молодіжного конкурсу.
Представники піар-команди ЗНУ – студенти усіх факультетів нашого вишу – презентували присутнім на заході свої факультети та їхніх деканів. Також вони розповіли про можливості працевлаштування після здобуття вищої освіти.
Після завершення офіційної частини заходу на гостей чекала екскурсія студмістечком університету, а також – зустрічі з викладачами та студентами факультетів. Самі абітурієнти високо оцінили рівень проведення Дня відкритих дверей. Так, учень Новоолександрівської середньої школи (с. Новоолександрівка, Дніпропетровська область) Антон Прокопенко розповів, що він дізнався про цей захід від свого учителя фізкультури, випускника ЗНУ Ігоря Роєнка. Сам Антон мріє вступити на факультет фізичного виховання, тож радіє, що завітав до університету й дізнався про всі особливості складання творчого конкурсу для абітурієнтів.
Учениця Запорізької загальноосвітньої школи № 109 Катерина Кисельова відвідує підготовчі курси при нашому виші та мріє стати студенткою факультету іноземної філології. Про День відкритих дверей вона дізналася від викладачів курсів та вмовила завітати разом із нею до ЗНУ своїх подруг – учениць цієї ж школи Марію Нагорну й Катерину Власову. «Ми дізналися сьогодні багато нового та корисного. Тож радіємо, що змогли потрапити на цей захід», - запевнили дівчата.
Старшокласник середньої школи с. Димитрове (Оріхівський район, Запорізька область) Ілля Нагула вже рік щонеділі відвідує заочне відділення підготовчих курсів ЗНУ. Хлопець мріє поступити на спеціальність «Переклад (українська, російська, польська мова)» філологічного факультету. Ілля завітав на захід, аби довідатися про алгоритм успішного складання зовнішнього незалежного оцінювання.
Усі гості ЗНУ запевнили, що вони дізналися багато нового і корисного та чудово провели час.

Таміла Тарасенко

Схожі новини