Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ уклав угоду про співпрацю із Азербайджанським університетом архітектури та будівництва

ЗНУ уклав угоду про співпрацю із Азербайджанським університетом архітектури та будівництва

28.04.2016 09:27 Все Факультети Математичний Математичний факультет Азербайджанський університет архітектури та будівництва договір про співробітництво

Нещодавно був укладений договір «Про співробітництво у галузях освіти, науки та культури» між Запорізьким національним університетом та Азербайджанським університетом архітектури та будівництва (м. Баку). Його підписали ректори двох вишів: професори Микола Фролов та Гюльчохра Мамедова. Згідно з документом, науковці обох сторін братимуть участь у спільних математичних дослідженнях у галузі механіки деформівного твердого тіла, здійснюватиметься підготовка фахівців цієї галузі, відбуватиметься академічний обмін викладачами між нашим та бакинським вишем, вони читатимуть лекційні курси на базі обох ВНЗ, йдеться також про навчання та практику студентів.

Коментуючи цей важливий етап розвитку міжнародного співробітництва нашого університету, декан математичного факультету ЗНУ, професор Сергій Гоменюк розповів: «Дружні стосунки із науковцями Азербайджанського університету архітектури та будівництва тривають вже не один рік. Враховуючи напрям спеціалізації цього вишу, його представники виявляють неабиякий інтерес до досліджень наших математиків у галузі механіки деформівного твердого тіла. Так, постійними учасниками щорічних наукових конференцій, які проводить наш факультет, є завідувач кафедри вищої математики Азербайджанського університету архітектури та будівництва, професор Фуад Латіфов та професор кафедри теоретичної та будівельної механіки цього вишу, професор Раміз Іскандеров. Саме вони й виступили ініціаторами ідеї про співробітництво, яка була реалізована у даному договорі».
Завідувач кафедри прикладної математики і механіки, керівник багатьох проектів, які реалізовуються на математичному факультеті ЗНУ, професор Віктор Грищак також акцентував увагу на тому факті, що даний договір виступає як безстроковий, таким чином, він має неабияку часову перспективу для розвитку взаємовигідних стосунків у різноманітних науково-дослідних напрямах тощо. «Ми сподіваємося, - зауважує Віктор Захарович, - що співпраця наших науковців буде ефективною та взаємовигідною. На наступних етапах реалізації договору ми плануємо конкретизувати напрями спільної діяльності. Йдеться також про культурне співробітництво. Окрім того, тут будуть враховані не тільки інтереси нашого ВНЗ, а також стратегічні інтереси наших країн».

Олена Хлистун

Схожі новини