Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті обговорили актуальні питання кримінальної відповідальності за незаконне видобування корисних копалин

На юридичному факультеті обговорили актуальні питання кримінальної відповідальності за незаконне видобування корисних копалин

05.05.2016 09:27 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет

4 травня на юридичному факультеті за підтримки декана юридичного факультету Тетяни Коломоєць відбувся міжуніверситетський круглий стіл на тему «Кримінальна відповідальність за незаконне видобування корисних копалин», активну участь у якому взяли представники професорсько-викладацького складу та студенти магістратури юридичного факультету ЗНУ, Бердянського державного педагогічного університету та юристи-практики. Модератором цього наукового заходу виступив завідувач кафедри кримінального права та правосуддя Олександр Дудоров.

У полі зору учасників заходу були зосереджені питання об’єктивних і суб’єктивних ознак основного складу злочину «незаконне видобування корисних копалин»; встановлення змісту кваліфікуючих ознак, які використовуються для диференціації кримінальної відповідальності за незаконне видобування корисних копалин, і специфіки утворюваних ними кваліфікованих складів цього злочину; здійснення відмежування незаконного видобування корисних копалин від суміжних складів злочинів і складів адміністративних правопорушень; визначення караності незаконного видобування корисних копалин.
Детальний аналіз історичних правничих джерел, чинного законодавства України і кримінальних кодексів інших країн світу та монографічної літератури дозволив учасникам заходу провести компаративний аналіз існуючих норм кримінального права України та інших держав світу про особливості кримінальної відповідальності за незаконне видобування корисних копалин. Проведення цього круглого столу викликало жвавий інтерес також і серед юристів-практиків, тому що одним із пріоритетних напрямів діяльності нашої держави має бути організація ефективного та раціонального використання надр, а також забезпечення комплексної та дієвої правової охорони цих природних ресурсів.
Наприкінці заходу відбулася презентація монографії: «Кримінальна відповідальність за незаконне видобування корисних копалин в Україні», підготовлена колективом авторів – завідувачем кафедри кримінального права та правосуддя Запорізького національного університету, доктором юридичних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України Олександром Дудоровим, заступником керівника Миколаївської місцевої прокуратури № 2, кандидатом юридичних наук Максимом Комарницьким та старшим науковим співробітником науково-дослідної лабораторії правових та організаційно-тактичних проблем ОРД Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка. кандидатом юридичних наук, старшим науковим співробітником Дмитром Калмиковим.

Юридичний факультет

Схожі новини