Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відсвяткували 25-й День народження фізичного факультету

У ЗНУ відсвяткували 25-й День народження фізичного факультету

06.05.2016 09:58 День фізичного факультету

На початку травня викладачі та студенти фізичного факультету Запорізького національного університету відзначали День народження фізичного факультету. З нагоди 25-ї річниці факультету студенти та викладачі підготували святкову програму, яка була дуже насиченою і цікавою. 5 травня викладачі, випускники та студенти факультету змагалися в грі «Що? Де? Коли?», грали в футбол та отримували грамоти під час святкового концерту.

Розпочалось свято з гри традиційного щорічного інтелектуального турніру «Що? Де? Коли?» між студентами та викладачами факультету. Так, цього разу із викладачами змагалась команда студентів 2 курсу – переможців факультетського чемпіонату з «Що? Де? Коли?», який проводився протягом навчального року. Всього в інтелектуальній грі взяли участь 2 команди, по 6 студентів і викладачів у кожній. До команди викладачів фізичного факультету увійшли: завідувач кафедри фізики напівпровідників Олександр Яновський (капітан), заступник декана з навчальної роботи Анатолій Кулинич, доцент кафедри фізики напівпровідників Ольга Ананьїна, доцент кафедри фізики та методики її викладання Андрій Андрєєв, заступник декана з наукової роботи Олександр Багрійчук, заступник декана з профорієнтаційної роботи Ірина Даценко.
Ведучим заходу виступив студент-магістр фізичного факультету Дмитро Карпенко. На початку інтелектуального змагання він привітав учасників, оголосив правила гри, а також представив суддівську колегію, яку очолили декан факультету Віталій Горбенко та заступник декана з виховної роботи Павло Долгорукий.
Аби визначити переможця змагання його організатори підготували для гравців 2 тури по 8 запитань, які стосувалися загальних знань з фізики. Під час інтелектуальної гри її учасники мали не лише продемонструвати рівень своїх знань, але й швидкість реакції та вміння вирішувати логічні задачі. У першому турі викладачі набрали 4 бали, а студенти – 1 бал. У другому ж турі рахунок відкрила команда студентів, яка утримувала перевагу протягом гри. Другий тур завершився перемогою команди студентів із рахунком 6:3 на їхню користь. За підсумками обох турів, рахунок між командами був рівний, а долю переможця визначило додаткове запитання, яке стосувалось розташування планет у Сонячній системі. У складній боротьбі в фінальному турі перемогу вибороли представники команди студентів.
Святкові заходи з нагоди Дня фізичного факультету продовжились в спортивно-оздоровчому комплексі ЗНУ, де відбувся футбольний матч на Кубок декана. У ньому взяли участь команди студентів і випускників факультету. Капітаном команди випускників факультету виступив заступник декана з виховної роботи Павло Долгорукий.
Розпочався турнір з привітань декана, який відзначив високі досягнення факультету у громадському, спортивному та культурно-масовому житті та згадав про дружні традиції, яких дотримуються викладачі та студенти. Також він побажав командам успіхів та результативної гри, а вболівальникам – отримати задоволення від яскравого змагання.
Студенти продемонстрували динамічну, активну і яскраву гру. У першому таймі перевага була на боці команди випускників. У другому таймі ініціативу перехопила команда студентів, яка намагалась відігратись, але наприкінці гри команда випускників здобула впевнену перемогу з рахунком 5:2.
Також з нагоди 25-річчя фізичного факультету відбувся святковий концерт. Декан фізичного факультету Віталій Горбенко відзначив високі досягнення факультету у громадському, спортивному та культурно-масовому житті та згадав про дружні традиції, яких дотримуються викладачі та студенти.
Організаторами цього заходу виступили Катерина Письменна, Юлія Фетісова, Юлія Данчич, Катерина Дихтяр та інші члени студентської ради. Під час концерту своєю грою на скрипці порадував Ян Цвірко. Також у проведенні заходу допомагали випускники факультету, такі як Олександр Кобзар, який виступив з номером у жанрі stand-up, та Микита Ягодкін, що зіграв на гітарі та заспів пісні групи "Звери" та "O.Torvald".
Ведучими святкового концерту були Антон Шовкопляс, Світлана Вдовкіна, Олександр Кобзар та Юлія Данчич.
Крім того, під час урочистої святкової програми найкращі студенти були відзначені грамотами за участь у культурно-масових заходах, спортивних змаганнях, за допомогу у профорієнтаційній роботі та за досягнення у науці й навчанні.

Олена Переверзєва,
Юлія Фетісова