Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі ЗНУ провели зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури

06.05.2016 13:34 Університет зовнішнє незалежне оцінювання

5 травня на базі Запорізького національного університету розпочалася цьогорічна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Тестування з української мови та літератури зібрало вступників міста й області. Вони мали продемонструвати свої знання з рідної мови, аби не лише отримати відповідний сертифікат із ЗНО, але й водночас скласти атестацію, необхідну для отримання документа про середню освіту. Усього участь у цих тестуваннях мали взяти 360 осіб, однак до навчального корпусу № 2 цього дня завітали 334 абітурієнти.

Нагадаємо, що наш університет є базовим для складання основної та додаткової сесій ЗНО від самого початку впровадження цієї системи оцінювання знань у вітчизняну освіту. За ці роки в ЗНУ вже створили алгоритм забезпечення комфортних для абітурієнтів умов проходження ЗНО. Водночас весь колектив осіб, задіяних у проведенні тестувань – інструкторів, старших інструкторів, допоміжного персоналу, серед яких багато представників науково-педагогічного колективу університету – багато зусиль докладає для скрупульозного дотримання всіх офіційних вимог, що висунуті до процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Так, цього разу для проведення тестування задіяли 24 аудиторії навчального корпусу №2, кожна з яких була розрахована на присутність 15 осіб-учасників ЗНО. У забезпеченні проходження сесії зовнішнього незалежного оцінювання взяли участь 59 осіб – представників педагогічного колективу.
За словами начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, відповідальної за пункт проведення ЗНО Юлії Паскевської, абітурієнти старанно поставилися до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Цього разу не було зафіксовано жодного випадку запізнення на тестування. Усі вступники мали при собі необхідні документи, а також чорні гелеві ручки, як того вимагає процедура складання ЗНО. Крім того, багато хто з учасників тестувань використали весь відведений на нього за протоколом час – а це три години. Навіть ті, хто завершив виконувати завдання за менший проміжок часу, залишався в аудиторії, аби ще раз перевірити свої відповіді.
Також Юлія Анатоліївна відзначила чіткість, із якою співпрацювали всі представники педагогічного колективу, який забезпечував проведення ЗНО. Багаторічний досвід роботи у якості інструкторів та старших інструкторів, у тому числі під час безкоштовних пробних тестувань, які проводять у ЗНУ вже кілька років, надав їхній роботі особливої ефективності.
Уже увечері 5 травня всі учасники ЗНО з української мови та літератури могли ознайомитися з правильними відповідями, розміщеними на офіційних сайтах та приблизно підрахувати кількість своїх правильних відповідей. Остаточний офіційний результат першого тестування цієї сесії зовнішнього незалежного оцінювання стане відомим лише 26 травня.
Нагадаємо, що наступне зовнішнє незалежне оцінювання – з математики – відбудеться вже 11 травня. Одним із пунктів його проведення стане навчальний корпус №2.

Таміла Тарасенко