Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Дванадцять ветеранів ЗНУ поділилися щемливими спогадами з нащадками

Дванадцять ветеранів ЗНУ поділилися щемливими спогадами з нащадками

Дванадцять ветеранів ЗНУ поділилися щемливими спогадами з нащадками
06.05.2016 14:45 Все Головні новини День пам’яті і примирення День перемоги ветерани виховний відділ

Слова подяки та шани звучали на адресу 12 ветеранів Запорізького національного університету до Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні під час низки тематичних заходів. Організували їх представники відділу виховної роботи ЗНУ. Ветеранам виплатили грошові премії, завітали до кожного в гості, вручивши вітальні листівки від колективу університету, та, звичайно, присвятили чимало часу простому спілкуванню, щемливим спогадам і роздумам про події минулого та їхні проекції на сучасність.

Із дванадцяти ветеранів, які після повернення з фронту працювали у нашому виші, троє є учасниками бойових дій. Це – Валентин Іваненко, Володимир Юматов і Галина Шабардіна. Ще дев’ятеро – працівники тилу: Лідія Дев’ятовська, Лідія Дроздова, Надія Злобіна, Катерина Комисєва, Марія Сап’ян, Таїсія Фоменко, Зоя Голева, Олександра Шапкіна та Галина Івасішина.
На багатьох ветеранських заходах згадується чимало прізвищ по Запорізькому національному й тих, кого вже зараз з нами немає: Аркадія Бровка, Володимира і Любові Подоляків, Семена Орлянського, Тетяни Амеліної, Валентина Псарьова, Антоніни Горулько, Василя Шамрая, Анатолія Чуба та інших.
І студенти, і викладачі традиційно проводять тематичні заходи з нагоди вшанування їхньої пам’яті та організовують зустрічі з тими ветеранами, хто ще зараз із нами, відвідують їх, щоб розділити з ними часто нелегкі й непрості спогади.
Важко передати словами ту радість цих поважних педагогів, з якою вони зустрічають своїх юних колег. Найщиріші слова подяки завжди лунають на адресу рідного Запорізького національного університету, колектив якого не забуває їх, підтримує, тепло згадує та шанує.
Цього року завітав до вишу й член ради ветеранів ЗНУ, член ради ветеранів Жовтневого району Володимир Юматов: фронтовик, учасник визволення Полтави, Знаменки, Олександрії та Кіровограду. У військовому минулому він – командир взводу дев’ятої гвардійської повітрянодесантної дивізії, що воювала як піхота. А в мирному житті – педагог, доцент кафедри педагогіки Запорізького педагогічного інституту, який свого часу навчався на історичному факультеті. Володимир Олександрович працював вихователем у дитячому будинку, а потім – директором школи.
Зустріла його фахівець відділу виховної роботи Світлана Мінаєва, яка й опікується ветеранами у виші. За її словами, студенти охоче відгукуються на пропозиції підтримати старше покоління теплим словом, увагою. Часто ветеранів провідують представники тих факультетів і кафедр, де вони й працювали. Тож їхні імена відомі, як старшому, так і молодому поколінню. Так, Галину Шабардіну знають і як голову ради ветеранів ЗНУ. Надію Злобіну, вчителя молодших класів, – як викладача німецької мови, яка 43 роки пропрацювала у нашому виші. Таісію Фоменко – як випускницю педагогічного училища й Інституту іноземних мов та вчителя англійської в школі та педінституті (крім того викладала Таісія Іванівна на старших курсах й історію та культуру). Закінчила педагогічний інститут, факультет іноземних мов Олександра Шапкіна. Згодом вона заочно здобувала другу вищу освіту в Київському університеті.
Доля кожного ветерана закарбована назавжди в історію як рідного вишу, так і України. Адже гідне вшанування подвигу українського народу та висловлення поваги усім борцям проти нацизму – громадянський обов’язок кожного українця.

Марія Канцелярист

Схожі новини