22 жовтня відомому українському поету та державному діячеві Борису Олійнику виповнилося 70 років.
З цієї нагоди в науковій бібліотеці ЗНУ була відкрита книжкова виставка «70 років від дня народження Бориса Олійника, українського поета, політичного діяча», а також, зовсім нещодавно, видатний митець став гостем нашого міста.
Борис Олійник приїхав до Запоріжжя як народний депутат та голова Українського фонду культури. На відкритті пам’ятника князю Святославу, Борис Ілліч привітав запоріжців з 62-ю річницею визволення від фашистських загарбників та підкреслив: «Наші батьки та діди, не розділяючись на нації, єдиною армією визволяли це прекрасне місто. І дух Святослава, наче їх давній наставник, підтримував бійців славетним виразом: «Іду на ви!».
Під час цього урочистого заходу відбулася зустріч Бориса Олійника та відомого українського письменника Миколи Луківа з ректором Запорізького національного університету Сергієм Тимченком. Вони обговорили численні питання , що стосувалися відродження української духовності, виховання молодого покоління як нації нового часу, а також формування освітніх пріоритетів вищої школи. Подальша праця на благо України – ось що стало спільною метою всіх учасників неофіційної зустрічі.
Біографічна довідка
Борис Олійник народився 22 жовтня 1935 в селі Зачепилівка Новосанжарського р-ну на Полтавщині. Друкуватися почав ще в школі. По закінченні десятилітки вступив на факультет журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який закінчив у 1958 році. Автор понад 40 книг віршів, есе, статей, які виходили в Україні, в усіх республіках СРСР, перекладалися російською, чеською, словацькою, польською, сербською, румунською, італійською та іншими мовами. Одинадцять років очолював парторганізацію СП України.
Борис Олійник відомий своєю чіткою громадянською позицією. У травні-червні 1986 року поет одним з перших поїхав до Чорнобиля, в закриту зону, звідки вів репортажі на ЦТ СРСР і України. Тим сумним подіям була присвячена його стаття у «Літературній газеті» (Москва) під назвою «Випробування Чорнобилем». Протягом останнього десятиліття існування СРСР Борис побував у багатьох гарячих точках міжетнічних конфліктів колишнього Союзу, близького та далекого зарубіжжя, про що розповів у есе «Два роки в Кремлі» («Князь тьмы»), «Хто і з якою метою сатанізує сербів?», «Хто наступний?».
Зараз Борис Олійник є дійсним членом НАНУ, головою Українського фонду культури, лауреатом державної премії СРСР, державної премії України імені Тараса Шевченка, міжнародних премій імені Григорія Сковороди та «Дружба».