Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Актуальні проблеми злочинності: кримінально-правові та кримінально-процесуальні

Актуальні проблеми злочинності: кримінально-правові та кримінально-процесуальні

28.10.2005 07:26

27-28 жовтня на базі кафедри кримінального права та правосуддя юридичного факультету Запорізького національного університету пройшов науковий методичний семінар «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЗЛОЧИННОСТІ: КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВІ ТА КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ».

Учасники конференції – провідні науковці Харкова, Одеси, Києва, Дніпропетровська. Харківські професори Олександр Кальман, В’ячеслав Ємельянов, гості з Одеси – доктор юридичних наук, професор Василь Берназ, з Дніпропетровська – кандидати юридичних наук Леонід Лобойко та Валентин Лєнь обговорювали актуальні проблеми кримінально-правової боротьби зі злочинністю разом із запорізькими науковцями.

Зокрема, учасниками заходу стали: кандидат юридичних наук, доцент, проректор Запорізького юридичного інституту МВС Григорій Душейко, доктор юридичних наук, професор із ГУ «ЗІДМУ» Віталій Лукашевич, і звичайно господарі зібрання – представники юридичного факультет ЗНУ: його декан Петро Хряпінський та заступники Тетяна Коломієць та Віктор Сабадаш.

Семінар не оминули увагою і практики: голова Апеляційного суду Запорізької області Віктор Городовенко, перший заступник прокурора області Віктор Занфіров, представник Запорізького апеляційного господарського суду Іван Федоров та інші .

Учасники заходу обговорили проблеми, що стосувалися кримінально-правових та кримінально-процесуальних норм, визначились у певних параметрах ефективності їх застосування, обговорили ситуацію, яка виникла з так званими мертвими нормами, що не працюють. Крім того, доповідачі звертали увагу на те, що система координат судочинства ще не досягла демократичного рівня, вона і досі базується на засадах соціального правосуддя. Торкалися науковці та практики і інших проблем. Скажімо, здобуття доказів нетрадиційними методами: детектором неправди, через введення людини у гіпнотичний стан тощо. Наприкінці семінару було прийнято резолюцію – квінтесенцію думок та висновків щодо проблеми. Найближчим часом вона буде опублікована у наукових збірниках.