Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Збори молодих науковців

Збори молодих науковців

02.11.2005 15:30

Сьогодні, 2 листопада  в ЗНУ відбулися урочисті збори молодих науковців, зарахованих до аспірантури, а також її випускників.

 Проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Віктор Захарович Грищак від імені ректорату  привітав останніх та вручив їм свідоцтва про закінчення аспірантури та докторантури.

Сьогодні аспірантура ЗНУ нараховує 40 спеціальностей, які опановують 250 майбутніх науковців. А починалося все з далекого 1962 року, коли у вузі було відкрито лише дві спеціальності: українська мова та фізика. Минулого навчального року з 55 випускників аспірантури 38 залишилося працювати у ЗНУ. За словами Віктора Грищака, робота ведеться ефективна, але перспективи ще більші. Цього року випускниками аспірантури стало 40  осіб, а 6 закінчили докторантуру. Майже кожен із них зізнається, що навчання, в першу чергу, дало змогу розвиватися особистісно та професійно, а також «відкрило для них велич неосяжної пані Науки», - як сказала одна з учасниць зборів.

 Серед випускників аспірантури і докторантури чимало особостостей, відомих як у Запоріжжі, так і за його межами. Це, зокрема,  Оксана Гладій – редактор художньо-публіцистичного відділу телеканалу «Запоріжжя», викладач факультету соціології та управління Ірина Чайка, науковець Горлівського національного університету (Донецька область), вихованка Юрія ЗацногоВікторія Чередниченко та багато інших. Тепер ними подолана ще одна наукова сходинка. А для декого цей день – початок навчання. Рішенням приймальної комісії з першого листопада в університеті навчатимуться 60 аспірантів та троє майбутніх докторів наук: двоє з них опановуватимуть математичне моделювання, а третій докторант – історію України. Залишається побажати їм, як і випускникам минулого року нових звершень.