30 листопада в Запорізькому національному університеті відбувся круглий стіл на тему: «Порозуміння – це реальні дії», присвячений проблемам профілактики ВІЛ (СНІДу) та ставлення суспільства до ВІЛ-інфікованих людей.
1 грудня 2005 року світ відзначав День солідарності з ВІЛ-позитивними людьми. До цього дня Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД , спільно з Національною координаційною радою з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу на національному та місцевому рівні проводила акцію "Порозуміння – це реальні дії!" у 42 містах України. Приєднався до неї і наш університет, провівши однойменний круглий стіл за участі студентів та представників громадськості.
Ведучою на заході була декан факультету соціальної педагогіки і психології ЗНУ Ольга Пономаренко. Спочатку з промовою виступив голова Запорізької обласної організації «Товариство Червоного Хреста» Костянтин Сілін. «Ми зібралися в стінах провідного ВНЗ, - сказав він, - де готують фахівців, не байдужих до проблем, що стоять перед всією нашою громадою і готові допомагати різним громадським організаціям. Товариство Червоного Хреста традиційно пропагує засади здорового способу життя. З 90-х років, коли в нашій країні було оголошено епідемію ВІЛ (СНІДу), ми не залишилися осторонь, а зайняли активну позицію щодо попередження й розповсюдження цього небезпечного захворювання. Нами були розроблені сценарії для різних вікових груп, серед яких працювали наші активісти. Найбільш вагомим засобом боротьби є забезпечення відповідної поінформованості населення. Користуючись нагодою, я запрошую студентів університету до тісної співпраці. Сьогодні ми виконуємо низку програм, у яких є місце для волонтерів”.
Президент благодійного фонду “Сподівання” Наталія Доценко наголосила, що громадській організації, яку вона очолює, також потрібні волонтери, особливо з вищою освітою. Співпраця з фондом допомогла б студентам СПП удосконалити професійні навички і стати дійсно гарними фахівцями у своїй сфері.
Епідеміолог Запорізького обласного центру СНІД Олена Велигодська розповіла про те, що центр розпочинав свою роботу як звичайний медичний заклад, але через деякий час його співробітники зрозуміли, що мають справу з проблемою, яку повинні вирішувати не лише лікарі. Щорічно число ВІЛ-інфікованих зростає на 25 відсотків. Завдяки соціальним послугам, що надаються деякими громадськими організаціями, хворі на СНІД не відчувають себе покинутими суспільством.
На круглому столі також виступив регіональний представник “Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом” Руслан Паршиков. З особливою цікавістю присутні послухали випускниць факультету СПП - заступника начальника управління у справах молоді та спорту Лесю Сунгурову та психолога “Клініки, дружньої до молоді” Наталку Курочку.
Інші учасники круглого столу – це Наталія Заверико – завідувачка кафедри проблем управління та соціальної педагогіки факультету СПП, Надія Божок – заступник голови обласної організації «Товариство Червоного Хреста», Мелена Криштальян – медичний представник фірми «Фармаско», Ольга Шершньова - соціальний працівник благодійного фонду «Сподівання», Жанна Міщенко – аутріч-працівник того ж закладу та Олена Велигодська – епідеміолог Запорізького обласного центру СНІД.
Усі, хто брав участь у заході, погодилися з тим, що наше суспільство мусить докласти ще багато зусиль для подолання проблеми.