Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітали відомі письменники Ірен РОЗДОБУДЬКО та Андрій КУРКОВ

До ЗНУ завітали відомі письменники Ірен РОЗДОБУДЬКО та Андрій КУРКОВ

16.12.2005 17:35

Ірен РОЗДОБУДЬКО та Андрій КУРКОВ відвідали ЗНУ на запрошення факультету журналістики. Вони зустрілися з викладачами та студентами вузу, щоб розповісти про свою творчість, ознайомити молодь із своїми книгами.

Розмова вийшла досить цікавою. За словами митців, те, що відбувається в нашій країні, можна розглядати  як «найдетективнішу історію», тому головний секрет успіху сучасного письменника – це зображення дійсності просто такою, якою вона є.

За пропозицією ректора ЗНУ професора С.М.Тимченка, зустріч вирішили провести в режимі он-лайн. Блискучі монологи майстрів слова припали до душі усім присутнім. Ірен Роздобудько виявилася далеко не «глянцевою дамочкою», як її іронічно називають деякі критики. Відверта, щира та при цьому сором’язлива Ірен поділилася з майбутніми працівниками медіа такою думкою: „Журналіста не буває без куражу та драйву”.

Свого колегу – Андрія Куркова – Ірен назвала літературним вчителем. Сам же письменник сподобався аудиторії розвиненим почуттям гумору. В залі довго не вщухав сміх після його розповідей про початок творчої діяльності. Жарти жартами, але й труднощів Курков подолав чимало: позичав гроші, щоб надрукувати книжки, сам брався за їх розповсюдження. А сьогодні він – найбагатший письменник Східної Європи! Тепер Андрій сміливо роздає поради і запевняє, що секретом успіху є наполегливість. «Стукайте, аж поки не набриднете, - сказав він, - і вам відкриють».

На думку гостей, художньої літератури українською мовою зараз дуже мало, ця ніша майже порожня. Тому молоді є над чим працювати. Почали ж майбутні майстри пера із малого – вивчення книжок, які презентували письменники, та отримання жаданого автографу. Може, саме це стане поштовхом до підкорення ними майбутніх висот.