Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відкритий Кубок України з греко-римської боротьби

Відкритий Кубок України з греко-римської боротьби

13.02.2006 13:13

10-11 лютого в Запорізькому національному університеті проходив Відкритий Кубок України з греко-римської боротьби.

Близько 160 учасників з усіх областей нашої країни взяли участь у змаганнях, які почалися, що є досить символічно, у день відкриття зимових олімпійських ігор. Збірну Запорізької області представляли 17 спортсменів, сім з яких – студенти та випускники ЗНУ. Це Кирило ГОРБЕНКО, Булат АБДУЛАЄВ, Костянтин СТРИЖАК, Вьюгар РАГІМОВ, Олександр ХВОЩ, Дмитро ЗАПОРОЩЕНКО та Армен ВАРДАНЯН. На кожного з них тренери покладали великі надії та сподівання. Але справдити їх вдалося лише двом спортсменам - срібному призеру Всесвітніх юнацьких ігор 1998 року, бронзовому призеру чемпіонату світу серед юніорів, чемпіону України 2000 року, срібному призеру чемпіонатів світу та Європи 2003 року, чемпіону Європи 2004 року, заслуженому майстру спорту, випускнику факультету фізичного виховання ЗНУ Армену ВАРДАНЯНУ та його колезі третьокурснику ЗНУ зі спеціальності «Олімпійський та професійний спорт» Вьюгару РАГІМОВУ.

Свої привітання висловив перший проректор ЗНУ Федір ТУРЧЕНКО та помічник ректора із зв’язків з громадськістю та ЗМІ Ірина ГЕРМАН. На змаганнях були присутні почесні гості: запорізький міський голова Євген КАРТАШОВ, його заступник Олександр КУЗЬМІН, начальник управління у справах молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації Анастасія СКЛЯРУК, начальник міського управління з питань фізичної культури, спорту та туризму Віктор СТЕПАНЕНКО, віце-президент федерації спортивної боротьби Ян ДИМОВ, президент федерації греко-римської боротьби в Україні Володимир КИСІЛЬ, член запорізької асоціації зі спортивної боротьби, президент спортивного клубу ВАТ «Запоріжсталь» Едуард ГРІНБЕРГ, головний тренер збірної країни з греко-римської боротьби Нельсон ДАВІДЯН, головний суддя змагань, старший тренер Збірної команди Запорізької області з греко-римської боротьби, заслужений тренер України Євген ЧЕРТКОВ та інші.

Організатори заходу: Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту, Федерація греко-римської боротьби України та управління у справах молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації. За словами віце-президента федерації греко-римської боротьби Яна ДИМОВА, майстерність учасників змагань повинні сприяти формуванню оптимального, максимально сильного, складу збірної, яка представлятиме Україну на Чемпіонаті Європи, що відбудеться 24 квітня у Москві. Спортсмени виправдали сподівання. На думку ж міського голови Євгена КАРТАШОВА, Запоріжжя вже давно стало центром майже усіх видів ігрового спорту.

30 суддів з усіх куточків України оцінювали спортивні таланти протягом двох днів. В результаті українська збірна з греко-римської боротьби сформована. До неї увійшли спортсмени семи вагових категорій. Як вже було зазначено, двоє з них – це Армен Варданян (вагова категорія – 74 кг) та Вьюгар Рагімов (55 кг), а також донеччанин Олексій Вакуленко (60 кг), Михайло Ніколаєв з міста Миколаїва (96 кг), киянин Дмитро Геппа (84 кг), Микола Савченко з Миколаїва (66 кг) та киянин Олесандр Чернецький (120 кг). Переможецем у ваговій категорії 50 кг став донеччанин Ігор Загороднюк. За правилами він не представлятиме Україну на європейському рівні. Бо ж у Москві змагатимуться спортсмени в категоріях лише від 55 кг. Умовну бронзу в категорії «60 кг» отримав кандидат у майстри спорту, третьокурсник ЗНУ зі спеціальності «Олімпійський та професійний спорт» Кирило Горбенко, а в категорії «120 кг» - майстер спорту міжнародного класу, Костянтин Стрижак. А от командна першість після змагань виглядала наступним чином: лідер серед нагород – це Донецька область, умовне срібло у Миколаїва, а бронза – у запоріжців. Особливістю цих змагань було завоювання олімпійських ліцензій у національну збірну. Турнір проводився суворо за правилами Міжнародної бойцівської федерації.

На змаганнях вручали і почесні нагороди. Звання майстра спорту міжнародного класу отримав Юрій КОВАЛЬ. Нагородили і ветеранів запорізької спортивної боротьби: Олексія ГРАБОВСЬКОГО, Бориса ГЕТТУНА, Миколу ЧУЧЕНКА та Івана ОРЛА – вони відтепер майстри спорту, Лаврентій МАЙЛАМЯН – почесний майстер спорту, а Володимир ШКАРАН – майстер спорту міжнародного класу.