28 лютого у приміщенні бібліотеки ЗНУ відбулося урочисте відкриття інформаційного стенду «Україна-НАТО», яке здійснили ректор ЗНУ Сергій Тимченко, перший проректор Федір Турченко, директор бібліотеки Валентина Герасимова разом з гостями університету - директором Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішелем Дюре, політичним радником Посольства США в Україні Джорджем Кентом та представником Всеукраїнської громадської організації «Демократична дія» Сергієм Джерджем.
Сергій Михайлович, виступаючи на заході, неодноразово підкреслював думку, що наш вуз є повноцінним учасником євроінтеграції України.
В роботі круглого столу на тему: «Стан та перспективи співробітництва Україна – НАТО», що тривала близько двох годин, узяли участь студенти й викладачі історичного факультету і факультету журналістики. Мішель Дюре, бельгієць за походженням, досить чистою українською мовою розповів, що його мета – бути джерелом об’єктивної інформації. Справа в тому, що громадяни України й досі знаходяться під впливом міфів про НАТО, породжених ще за радянських часів. Цю організацію звикли сприймати як агресивний військовий блок, традиційно ворожий до народів колишнього СРСР, хоча сьогодні це далеко не так. Гість підкреслив, що головне – це демократичні цінності, свобода, загальна безпека, на виклики сучасності цивілізовані народи мають відповідати разом. Україну ніхто не насильно втягувати в НАТО не збирається, першочергове значення має воля народу. При цьому навіть, якби українці заявили про своє бажання негайно вступити в НАТО, це так просто їм би не вдалося, тому що країни - члени цієї організації мусять перебувати на певному щаблі економічного, політичного й соціального розвитку, який відповідає європейським вимогам.
Сьогодні в НАТО 26 членів, 40 % країн-учасників – це країни колишнього соціалістичного табору. В 2008 році розглядатиметься можливість вступу до НАТО Хорватії, Македонії, Албанії, України і Грузії. Така можливість для цих країн є потужним стимулом розвитку.
На круглому столі задавалося багато запитань, в тому числі про те, як складуться стосунки України з Росією, якщо ми вступимо до НАТО, а також – як це сприйме мусульманський світ, чи не стане в результаті і наша територія ареною боротьби із світовим тероризмом.