Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відкриття оновленої експозиції Музею ЗНУ

Відкриття оновленої експозиції Музею ЗНУ

28.03.2006 16:57

У рамках святкування 75-річчя у ЗНУ відкрили оновлену експозицію університетського Музею. Почесне право перерізати стрічку випало заступнику Міністра освіти і науки України Михайлу СТЕПКУ, ректору ЗНУ Сергію ТИМЧЕНКУ та помічнику ректора зі зв’язків із громадськістю та ЗМІ Ірині ГЕРМАН.

Михайло Степко тепло згадав 1985 рік, саме тоді йому довелося бути присутнім на зміні статусу ВНЗ, – це був час, коли інститут став університетом. Також він зазначив, що на плечі керівництва ЗНУ лягає велика відповідальність, адже розвиток Запорізького національного – це справа честі для кожного члена університетського колективу. Крім того, ЗНУ має відповідати найвищим стандартам. Звісно, на тлі старовинних європейських університетів, історія яких веде відлік із 16 століття, наш ЗНУ виглядає молодим. Але ми маємо зберігати нашу культурну спадщину, знати імена й традиції рідної історії. Михайло Филимонович побажав, аби услід за музеєм у ЗНУ відкривалися нові корпуси, гуртожитки й електронні бібліотеки, а ще серед вітань заступника міністра звучало влучне побажання колективу – «академічного неспокою і організаційного спокою!».

Експозиція музею починає відлік часу із заснування міста Олександрівська і поступово розкриває перед зацікавленим глядачем внутрішній зміст і вагу пережитого, його неповторний ментальний колорит. Від не такої вже й сивої давнини до нашого часу в Музеї збереглося багато оригінальних пам’яток культури: це і перепис передачі майна ЗНУ під час окупації, і стяги, фотоальбоми і віньєтки, і навіть стара печатка.

Користуючись можливістю, до студентів та молодих науковців із проханням звернулася директор Музею ЗНУ Людмила БОЧАРОВА: «Ви не повинні стояти осторонь творення історії ВНЗ. Долучитися до почесної і благородної справи - поповнення колекції музею, – це і одне з ваших першочергових завдань. Адже ваші діти обов’язково захочуть дізнатися, як виглядав процес навчання колись, під чиїм керівництвом здійснювалися наукові прориви і нововведення. І буде дуже сумно, коли на їхнє «Хто?» і «Чому?» ми будемо ганебно мовчати!..».

Ольга КЛЮЄВА