Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Малій академії наук – 15 років!

Малій академії наук – 15 років!

30.03.2006 11:05

З нагоди ювілею Запорізького обласного територіального відділення Малої Академії наук України відбулося урочисте нагородження переможців та святковий концерт, присвячений 15-річчю діяльності Академії.

Перед початком свята гості мали змогу ознайомитися з виставкою учнівських науково-дослідних робіт. Серед них були праці на теми: «Історія садівництва Мелітопольщини», «Боротьба зі злочинністю в Запорізькому краї», «Особливості поховального обряду царських скіфів», «Конфліктологія у молодіжному середовищі», «Розробка антикорозійного покриття для міжопераційної обробки металевих виробів», «Мова телевізійної реклами в аспекті нормативності», «Художня та історична правда в романі Дена Брауна «Код да Вінчі», «Психологічні механізми процесу саморегуляції дітей-інвалідів», «Дослідження ефективності очищення питної води різними фізико-хімічними методами». А ще діти навіть сконструювали в мініатюрі космічний завод майбутнього!

Обласне відділення МАН очолює ректор ЗНУ Сергій ТИМЧЕНКО. Засноване ж відділення було 20 березня 1991 року. Тоді у ньому працювало 8 секцій: астрономії, фізики, математики, хімії, інформатики, біології, екології та інженерно-технічна секція. Перший захист науково-дослідних робіт відбувся того ж року, в ньому взяло участь близько ста учнів. За весь час існування відділення МАН науково-дослідні роботи захистили близько семи тисяч учнів, а призери обласних конкурсів-захистів зазвичай потім ставали призерами й Всеукраїнських. Так, наприклад, 1999 рік є з цього приводу найпоказовішим: усі 35 МАНівців, які перемогли на обласному рівні, стали призерами Всеукраїнського конкурсу-захисту. Цього року у конкурсі-захисті наукових робіт взяло участь більше двох тисяч учнів.

Для когось, можливо, ця дата не має істотного значення. Але для тих, для кого МАН – це 15 років творчого пошуку та натхненної праці, це - надзвичайна подія. Ще не почали лунати зі сцени слова привітань, - юні МАНівці вже на всю силу вигукували: «МАН – це сила, МАН – знання, МАН – це ти, МАН – це я!» Шанобливе ставлення до своєї другої аlma mater виявляється в учнів в усьому, і перш за все – у гімні юних академіків: «Я люблю тебе, МАН, що саме по собі не є новим…, завжди буде МАН, наче перша любов незабутня, тому промінь знання ми тримаємо в наших долонях».

Науковці отримали подарунки від Управління освіти і науки обласної державної адміністрації, від Президента обласного відділення МАН – ректора ЗНУ Сергія Тимченка, від Міністерства освіти і науки України, Малої Академії наук України. Сцену прикрасили квіти МАН від батьків юних науковців та святковий салют. Вітали присутніх зразкові ансамблі народного та сучасного танцю «Чайка», «Перлина» та «Загадка».

Ольга КЛЮЄВА