Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Чорнобильська журналістика

Чорнобильська журналістика

03.04.2006 09:09

На факультеті журналістики ЗНУ під керівництвом заступника декана, завідуючого кафедрою журналістської творчості, кандидата педагогічних наук, доцента Віктора КОСТЮКА створено ініціативну групу зі збору журналістського фактажу на тему «Чорнобиль». Над нею активно працюють 12 студентів, яким небайдужа зазначена проблематика.


Ініціативна група досліджує феномен чорнобильської журналістики. Ідею вшанування пам’яті Чорнобиля було запозичено в Ліни Костенко, яка у книзі «Дві Русі» просила людство звернути увагу на ті наслідки, що принесла і продовжує приносити екологічна катастрофа. На даний момент студентам вдалося знайти журналістів нашого регіону, які займалися висвітленням зазначеної вказаної тематики. Один з них уже покійний, але його дочка – Оля ДРОБКА, студентка другого курсу, - на повну силу працює над питанням чорнобильської журналістики. Вона принесла до університету цілий цикл публікацій, присвячений висвітленню її батьком ліквідації аварії на ЧАЕС. Ще один журналіст, який працював раніше у газеті «Индустриальное Запорожье», а наразі входить до штату багатотиражної газети комбінату «Запоріжсталь» – Валерій ФОРТУНІН. На зустрічі зі студентами він розповів, як потрапив до когорти «журналістів-чорнобильців», як висвітлював події в екологічній зоні ризику та як його матеріали потім проходили цензуру.

Також студенти факультету журналістики зустрілися із сім’єю оператора Запорізького обласного телебачення Марка ЧАДІКА. Окрім того, ініціативна група вже встановила багато контактів, налагодивши зв’язок, зокрема, з Асоціацією журналістів Чорнобиля міста Києва, домовилася про відвідування Народницького району Житомирської області – району, що географічно входить до небезпечної 30-кілометрової зони. У кінцевому підсумку планується зібрати всі матеріали, присвячені дослідженню цієї теми, і видати їх однією збіркою.

Ольга КЛЮЄВА