Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вшанування пам’яті видатного українського письменника Олеся Гончара

Вшанування пам’яті видатного українського письменника Олеся Гончара

03.04.2006 14:31

В університеті відбувся мітинг, присвячений 98-й річниці з дня народження видатного українського письменника Олеся Терентійовича Гончара.

Цей захід впродовж одинадцяти років проводять викладачі й студенти філологічного факультету: традиційно 3 квітня вони приходять до меморіальної дошки, яка знаходиться при вході в перший корпус ЗНУ, щоб сказати добре слово про  співця Запорізького краю.
Цього разу, як і завжди, лунали вірші присвячені Гончареві, у виконанні майбутніх викладачів української мови та літератури.
Декан філфаку Тамара Хом’як, проголошуючи вступне слово, підкреслила, що на творах Олеся Гончара виховувалося не одне покоління. Й нинішні студенти також звертаються до афористичних думок, висловлених у його книгах, бо в них закладений високий виховний потенціал, з якого можна черпати наснагу. Слова одного з персонажів його роману «Собор»: «Бережіть собори ваших душ» - найяскравіший тому приклад.
Під кінець мітингу меморіальну дошку було прикрашено червоними гвоздиками в знак невмирущої любові й поваги до письменника.