Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Звіт студентів факультету журналістики про поїздку до Чорнобиля

Звіт студентів факультету журналістики про поїздку до Чорнобиля

13.04.2006 17:09

13 квітня в аудиторії № 50 першого корпусу ЗНУ відбувся звіт групи студентів факультету журналістики про поїздку до міста Прип’ять і Чорнобиль, присвячену 20-річчю аварії на ЧАЕС.

Послухати їх прийшло чимало бажаючих. Першим слово узяв завідуючий кафедрою журналістської творчості Віктор Володимирович Костюк – ініціатор акції і керівник групи.

Він розповів, що в момент аварії, йому довелося бути у відрядженні в Києві, тому він міг на власні очі спостерігати ситуацію в суспільстві: наслідком того, що радянська влада реагувала на подію недопустимо повільно, мала місце невчасна й неповна поінформованість людей. Незважаючи на це, багато журналістів героїчно виконували свій професійний обов’язок – їхали прямо в небезпечну зону, ризикуючи здоров’ям, для того, щоб люди знали, що відбувається. Їхні матеріали проходили через сувору цензуру.

Пару років тому у газеті «День» вийшов матеріал, в якому пролунав заклик подивитися нарешті на чорнобильську тему «невідчуженим зором». Справа в тому, що можна говорити про таке явище, як чорнобильська журналістика. Аварію, яку порівнюють з вибухом кількох атомних бомб, висвітлювали і продовжують висвітлювати в засобах масової інформації неоднозначно. Це пов’язано з масою причин, у тому числі політичного характеру. Студенти журфаку вирішили розшукати в Запоріжжі тих працівників ЗМІ, які були в Чорнобилі відразу після аварії. Зокрема, була влаштована зустріч із одним із таких журналістів – Валерієм Фортуніним, який сьогодні працює в редакції газети «Дніпровський металург». Студенти також добре попрацювали в архіві, познаходили публікації всіх років про чорнобильську трагедію і проаналізували їх.

Кульмінаційним заходом стала поїздка на місце аварії. Кожен із 12 членів групи - а це Ганна Острогляд, Оля Кошкалда, Катя Гопенко, Ела Бондарчук, Оля Клюєва, Катя Стринадко, Віта Вінніченко, Катя Кудіна, Ушаков Гриша, Софія Богуцька, Олена Чиченіна та Юра Костюк – пропустив побачене і почуте через власну душу й серце. Кожен особливо гостро відчув себе представником покоління, яке можна назвати чорнобильським (більшість із цих студентів – другокурсники, це молодь 1986-го року народження!). Саме ця небайдужість змусила весь зал слухати моторошну розповідь, затамувавши подих. Студенти зізналися, що ніколи не забудуть почуттів, які викликав у них вигляд запустілого міста Прип’ять, тих фактів, які повідали їм ліквідатори і члени Асоціації журналістів-чорнобильців. Вони проілюстрували свій звіт чисельними фотознімками. Наприкінці заходу був продемонстрований відеофільм про цю поїздку.

Студенти вирішили не зупинятися на досягнутому й написати книгу, присвячену чорнобильській журналістиці, вивчивши тему ще глибше.

Фоторепортаж