Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Заняття на тему "Аутизм" на факультеті СПП

Заняття на тему "Аутизм" на факультеті СПП

26.04.2006 11:01

20 квітня в навчальній лабораторії лікувальної педагогіки відбулося заняття на тему "Аутизм" в рамках курсу "Основи соціального гувернерства" (викладач Сібіль О.І.).


Студенти ІІІ курсу групи 1153-1 спеціальності "Соціальна педагогіка" мали можливість ознайомитися з поняттям "аутизм", його симптоматикою. За допомогою відеофільму вони побачили особливості заняття з дитиною-аутистом. Серед студентів була присутня студентка-волонтер Зінаїда Козлова, яка працює з такою дитиною (Олексій, 6 років) понад три місяці. Вона розповіла про свої враження від спілкування з Олексієм. Для неї це було вперше - побачити таку дитину, з якою дуже важко налагодити контакт, але через 2-3 заняття вони змогли порозумітися. «Дуже цікаво працювати з цим хлопчиком та шукати шляхи до його серця. Олексій дуже добрий та турботливий. Після спілкування з ним залишається почуття спокою та тепла», - говорить Зіна. Психолог лабораторії  Вікторія Горбатих розповіла студентам про свій досвід роботи з Микитою (10 років). Вона пропрацювала з ним понад півтора роки. Вікторія впродовж майже 20 занять намагалась навчити Микиту навичкам самообслуговування, це вимагало багато терпіння та наполегливості. З часом вона вже майже почала розчаровуватися та сумніватися у його можливостях. І раптом, на 21 занятті, хлопчик показав чудовий результат. Почуття захоплення наповнило її серце і вона сказала: "Так, я довго чекала і воно було цього варте". Спеціалісти лабораторії розповіли студентам про форми, методи та способи роботи з дітьми-аутистами, показали відповідні методики.

З боку студентів надійшло дуже багато запитань, але не на всі вони змогли отримати відповіді, бо час заняття швидко сплинув. Звичайно, це не кінець спілкування, бо щочетверга о 9.35 в лабораторії лікувальної педагогіки студенти зможуть почути цікаву інформацію про специфіку роботи з дітьми з особливими  потребами. А для тих, хто найбільше зацікавився цією проблемою, існує можливість поповнити ряди волонтерів, курси для яких почнуться з вересня 2006 року.