Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Семінар “Європейське покликання України: шляхи реалізації” за участю міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка

Семінар “Європейське покликання України: шляхи реалізації” за участю міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка

13.06.2006 10:00

У Запорізькому національному університеті відбувся семінар “Європейське покликання України: шляхи реалізації”, організований інститутом Євро-Атлантичного співробітництва, представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні та Запорізькою обласною державною адміністрацією.

Узяти участь у заході прибули високі гості, у тому числі  міністр закордонних справ України, директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Борис ТАРАСЮК. Перш ніж надати йому слово, ректор ЗНУ професор Сергій ТИМЧЕНКО розповів про славетну історію і сьогодення нашого вузу, наголосивши на тому, що даний семінар – це ще одна важлива віха в розвитку ЗНУ, суттєвий внесок у справу євроінтеграції.

Борис ТАРАСЮК окреслив основне завдання, яке стоїть сьогодні перед нами: визначити, чи має Україна європейське покликання, якщо має – то які шляхи її реалізації? Хто ми є: європейська чи євразійська нація? Необхідно зробити вибір, який суттєво вплине на долю України. Мова про те, чи бути нам цивілізованою державою, чи залишатися меншовартісним додатком до північного сусіда – Росії. Міністр зазначив, що за останні півтора року в плані розвитку стосунків з ЄС нашим Урядом зроблено більше, ніж до цього за десять років, і у цьому велика заслуга діючого Президента Віктора Ющенка.

На семінарі також виступив директор Представництва Фонду ім. Конрада Аденауера в Україні Ральф ВАКСМУТ. За ним слово взяв радник-посланник посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні Йоганнес РЕГЕНБРЕХТ, який, зокрема, зазначив, що ті освітні програми, які передбачають інтенсивний обмін студентами, Болонський процес, безсумнівно, мають позитивне значення. Дуже добре, що молоді люди із студентської лави починають відчувати перспективи, які відкриває для них зближення з Європою, - зазначив він.

Йоганнес РЕГЕНБРЕХТ висловив переконання, що приєднання до ЄС – найкращий шлях для України і її народу. Правда, для того, щоб таке приєднання стало реальним,  Україні необхідно постійно розвивати політичне співробітництво з Європою, а головне - досягти певного економічного рівня. Дехто з країн – членів ЄС сьогодні проти українського членства, й не безпідставно: багатьох на Заході лякають такі явища в Україні, як корумпованість, відсутність чіткої й ефективної законодавчої бази. Значно покращили імідж України Помаранчева революція і останні демократичні вибори.

“Ніхто не зробить замість вас необхідні реформи”, - наголосив у своєму виступі другий секретар Посольства Фінляндії в Україні Юкка ПАЯРІНЕН, підкресливши, що на те повинно бути бажання самих українців, а підтримка інтеграції України в європейські структури забезпечена, тому що для західноєвропейських держав вона є важливим стратегічним партнером. Він пояснив, що різні країни приходили до ЄС по-різному: скрізь якісь свої особливості і реалії, але будь-які труднощі можна перебороти.

Заступник директора Департаменту Європейського Союзу МЗС України Ігор ДІР розповів, що на сьогодні зроблено чимало кроків у напрямку євроінтеграції – підписано цілу низку важливих документів, але 2007-2008 роки стануть вирішальними: мусить бути створена нова угода щодо партнерства і співробітництва України з ЄС, а також зона вільної торгівлі. “Іншого шляху немає”, - сказав він.

Після жвавої дискусії, під час якої студенти і викладачі ЗНУ мали змогу задавати гостям свої запитання, розпочалася друга частина семінару – “Україна – НАТО: від особливого партнерства до інтеграції”. З цікавими доповідями виступили заступник директора Департаменту НАТО МЗС України Віктор НЕДОПАС, директор Центру інформації і документації НАТО в Україні Мішель ДЮРЕ, а також експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр ПАЛІЙ.

У заході також узяли участь речник МЗС України Василь ФІЛІПЧУК, директор Інституту зовнішньої політики дипломатичної академії Григорій ПЕРЕПЕЛИЦЯ і перший секретар посольства республіки Польщі в Україні Агнєшка КОВАЛЬСЬКА-ФРЕЙ.

Друга частина також завершилась дискусією, після чого директор Представництва Фонду ім. Конрада Аденауера в Україні Ральф ВАКСМУТ підбив підсумки семінару, зазначивши, що він пройшов досить плідно.