Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Результати соціологічного дослідження студентів факультету соціології та управління

Результати соціологічного дослідження студентів факультету соціології та управління

04.07.2006 12:17

Першокурсники факультету соціології та управління, перебуваючи на практиці в прес-центрі ЗНУ, провели цікаве дослідження серед абітурієнтів нашого університету на предмет мотивів їхнього бажання вчитися саме в нашому вузі.

Результати виявилися наступними: більшість хлопців на запитання «Чому ви вирішили вчитися у вищому навчальному закладі?» відповідали з посмішкою: «Аби уникнути служби в армії», дівчата ж виявилися серйознішими: своєю метою вони бачать одержання диплому, який, на їхню думку, потрібен для того, щоб легше знайти роботу в майбутньому і взагалі тому, що це вважається престижним.

З якої причини молодь обирає саме ЗНУ? По-перше, тому що наш університет – державний вуз (а диплом державного зразка продовжує цінуватися значно більше, ніж диплом, виданий комерційним вузом). По-друге, тому, що наш університет має статус національного, багатьом це здається вельми привабливим. Абітурієнти добре усвідомлюють, що наш університет забезпечує додаткові можливості в освіті.

Знайшлися жартівники, які запевнили, що вступають до ЗНУ через те, що їм подобається команда КВК юридичного факультету!

Пропонувалося ще таке запитання: «Від кого ви взнали про наш університет або про спеціальність, на яку ви вступаєте?» Виявилось, що більшість отримали цю інформацію від своїх друзів або знайомих, батьків, студентів старших курсів ЗНУ, або ж почули щось про ЗНУ у своїй школі. Деякі з опитуваних відвідали День відкритих дверей і захід їм дуже сподобався.

Молодь переконана, що в нашому університеті працюють гарні високопрофесійні викладачі. Це також відіграє позитивну роль.

Серед молоді, яких опитували студенти ФСУ, велику частину складають юнаки й дівчата з різних районів Запорізької області.

«Які сподівання ви пов’язуєте зі вступом до нашого університету?» - на це запитання більшість відповідала, що надіється відчути справжнє студентське життя, веселе, хоч і не зовсім безтурботне, а сповнене наукових пошуків та боротьби за знання. Дехто зізнавався, що давно мріє про наукові дослідження. Один юнак, який збирається вступати на біологічний факультет, розповів, що в його сім’ї навіть існує така традиція, бо в всі родичі біологією.

А що викликає найбільшу тривогу у абітурієнтів? Звичайно ж перша сесія!

«Що здавалося вам найважчим, коли ви готувалися до вступу до університету?» Відповіді на це запитання розділилися навпіл: одні без коливань називали основною причиною своїх переживань іспити, інші запевняли, що найважче для них – це психологічно налаштувати себе на студентське життя, залишивши позаду школу. Дехто скаржився на велику чергу, яку треба вистояти, щоб здати документи.

«Чи намагалися ви вступати цього року в якийсь інший вуз?» Близько 60 відсотків відповіли «ні», бо відразу твердо вирішили навчатися саме в ЗНУ.

Дослідники з ФСУ помітили той факт, що деякі спеціальності, наприклад психологію або філологію, обирають здебільшого дівчата, а таким спеціальностям як фізика, юриспруденція, історія традиційно надають перевагу юнаки.


Соцопитування проводили Білич Оксана, Васильченко Вікторія, Горліна Ганна, Коваленко Олександра, Пік овець Ганна, Сукач Іра та Шеховцова Юлія.