Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Серпень: останні дні канікул…

Серпень: останні дні канікул…

15.08.2006 15:53

У другій половині серпня в Запорізькому національному університеті панують тиша та спокій. У вінку з мальовничих квітників, із чистими й відремонтованими приміщеннями, вимитими вікнами, навчальний заклад, здається, чекає - не дочекається дорогих йому гостей.

Ще пару тижнів і в стінах ЗНУ стане багатолюдно: веселою юрбою прийдуть на навчання  студенти, повернуться з відпусток викладачі, щоб із новими силами працювати на освітній ниві. А поки що тут продовжують робитися традиційні для цього періоду справи.

Гарячі дні – і в прямому, і в переносному значенні – у приймальної комісії, яка найближчим часом підіб’є підсумки нової вступної кампанії. (Результати будуть розміщені на сайті).

Не менш важливі завдання виконують технічні служби. Мало хто знає, що зараз в університеті реалізується унікальний і дорогий проект з енергозбереження, у рамках якого буде здійснена модернізація багатьох об’єктів господарської частини вузу. (До першого вересня заплановано завершити деякі найголовніші пункти цієї програми.) Все літо продовжував працювати медіа центр…

 

В університеті виявилося чимало людей, охочих поговорити з журналістами прес-центру. Пропонуємо вашій увазі невеличкі інтервю.

***

Головний редактор радіостанції «Юніверс» Павло МІРОШНИЧЕНКО зізнався, що досі не відпочивав.

- Взагалі-то я у відпустці, але все рівно ходжу на роботу, тому що радіо готується до нового сезону, - пояснив він. - У нас зростає кількість програм, причому збільшується не розважальний продукт - з’являються нові культурологічні, просвітницькі програми. Все це ретельно підготовлено, залишилося тільки звести до купи. Відповідні сітки мовлення вже готові.

- А як же з відпочинком?

- Я тільки збираюся відпочивати. На прикметі маю три місця, але ніяк не  виберу, куди саме поїхати. Напевно, в Крим, якщо будуть квитки.

-  Ваші колеги теж так само заклопотані?

- Мої співробітники майже всі встигли відпочити, дехто й на закордонних курортах побував. Повертаються з відновленими силами і починають сумлінно працювати.

***

Сергій КУШНІР, помічник ректора з перспективного розвитку:

- Фактично, я не мав ще відпустки. Вона буде пізніше, коли всі повернуться на роботу, тоді піду відпочивати. Зараз триває процес підготовки до навчального року. На перше вересня маємо встигнути все завершити і розпочати новий навчальний рік без проблем.

***

Олександр ГАНЗЕНКО, кандидат юридичних наук, доцент кафедри історії та теорії держави і права юридичного факультету ЗНУ:

- Відпустки, як такої, я ще не мав. Бо прийшов працювати у Запорізький національний університет якраз на початку літа. Відтоді займаюся координацією діяльності громадської приймальні «Юридична клініка ЗНУ». Зараз активно готуюся до нового навчального року: пишу лекції, розробляю методичні плани тощо. Працюю над магістерським курсом, який читатиму разом із кандидатом юридичним наук, ректором ЗНУ Сергієм Тимченком. Курс називається «Нормотворча діяльність органів державної влади». Роботи вистачає. Але й про відпочинок не забуваю. Дуже люблю запорізькі пляжі нашого Дніпра: на острові Хортиця, на старому Дніпрі, острові Байда. У серпні на кілька днів планую поїхати на Азовське море, у Бердянськ.

***

Людмила БОЧАРОВА, директор музею ЗНУ:

- Моя відпустка була сповнена хатньої роботи, бо ми з родиною затіяли ремонт. Але й відпочити встигли: були на Азовському морі, в Кирилівці. Від навчального року традиційно очікую нових надходжень до нашого реорганізованого у минулому році музею, активності теперішніх абітурієнтів, адже їхнє знайомство із Запорізьким національним університетом повинно початися з відвідання музею, який найповніше розкаже про історію нашого ВНЗ, його видатних особистостей.

***

Марія КАНЦЕЛЯРИСТ, провідний редактор газети «Запорізький університет»:

- Це моє перше літо у так званому «робочому житті», адже минулого року я закінчила факультет журналістики нашого університету, а з вересня лишилася  працювати у ЗНУ. Моя перша відпустка проминула дуже швидко. Ми з чоловіком відпочивали на університетській базі «Славутич» у Кирилівці, звідки привезли лише гарні враження. Були там вперше і залишилися дуже задоволеними рівнем обслуговування, умовами проживання. Прекрасно облаштований пляж, територія самої бази знаходиться під постійним наглядом технічних працівників. Обов’язково ще поїдемо туди відпочивати.

Що ж до нового навчального року, хотілося б зробити нашу газету ще кращою: треба удосконалювати її, розкривати актуальні та цікаві теми, подавати найоперативнішу інформацію про наш університет. Ми сподіваємося на безперервний зворотній зв'язок із нашим читачем, адже його поради для нас – стимул для подальшого розвитку!

***

Євгенія ПОПЕЛЬ, голова студентської ради ЗНУ, пятикурсниця філологічного факультету:

-          Першу частину літа я готувалася до державних іспитів, завдяки чому склала їх доволі успішно. А в липні моя подруга запросила мене на своє весілля у ролі тамади. Я вперше випробувала себе у цьому амплуа.

Звичайно, не обійшлося без морського відпочинку: ми з батьками були на Азовському морі, в Кирилівці. А от у серпні на мене чекає досить захоплююча пригода – фестиваль «Студентська республіка». Цього року у її запорізькому турі мене обрали студентським мером нашої області. Тож тепер разом із командою нашого університету представлятимемо Запоріжжя у всеукраїнському фестивалі, який проходитиме під Судаком якраз на День Незалежності у наметовому містечку. Він триватиме від 23 до 27 серпня. Оргкомітет планує безліч заходів, у тому числі, гру «Квест», «Мафію», чимало екстремальних ігор, спортивних: футбол, і, звісно, вибори студентського президента і студентського парламенту. Ми налаштовані з Криму повернутися лише з перемогою!

А від нового навчального року я чекаю дуже насиченого студентського життя, бо я в університеті останній рік, на жаль, добігає кінця моє навчання на філологічному факультеті. Чекаю на нових активних та завзятих першокурсників, разом із якими ми увійдемо в історію університету, в гарному розумінні цього слова. Хочу якісно відпрацювати цей рік і як голова студради ЗНУ, і як студентка.

***

Вероніка СТАУЧЕНКО, другокурсниця факультету журналістики:

- На червень припала екзаменаційна пора, тому весь місяць був пов'язаний із сесією, після чого я цілий місяць відпочивала: їздила з друзями на Дніпро, гуляла вечорами. Була також цього літа в Криму, в Євпаторії на Чорному морі. Встигла з’їздити до подруги в село Успенівку Гуляйпільського району. А зі своїм хлопцем та рідними були на морі в Новокостянтинівці.

З вересня планую велику увагу приділяти навчально-ознайомчій практиці. Я зрозуміла, що це важливо, якщо хочеш стати справжнім журналістом.

***

Василь ЮРИЧКО, першокурсник математичного факультету ЗНУ:

- Я цього року успішно склав не лише шкільні, а й вступні іспити. То ж тепер сподіваюся з новими силами взятися за опанування ще незнайомих дисциплін. Чекаю на численні знайомства, цікаві зустрічі. Одним словом, відкриватиму для себе студентське життя у всій його привабливості. Але й без відпочинку не обійшлося, бо я дуже люблю запорізькі пляжі і дружні прогулянки вечорами містом.

***

Дмитро ГАВЛОВСЬКИЙ, другокурсник факультету журналістики:

- Моє літо сміливо можна назвати мандрівним. Я був у Західній Україні: відвідав усі знамениті місця цього краю. Потім був у Києві, Дніпропетровську, Хмельницьку. Ще я відпочивав на біостанції-профілакторії ЗНУ, що на Хортиці, та їздив на Чорне море, був поблизу Керчі!

***

Яна КОРОЛЬОВА, першокурсниця факультету іноземної філології ЗНУ:

- Цьогорічне літо трохи сумне для мене. Я дуже переймалася через вступні іспити, тому постійно сиділа за підручниками, повторювали матеріали, які надали нам під час навчання на факультеті довузівської підготовки. Лише після вступу до університету змогла трохи відпочити: запорізькі пляжі, кафе, прогулянки містом. А ще на вступних іспитах я познайомилася з хлопцем, який мені дуже сподобався. Мрію поновити ці стосунки, коли зустрінуся з ним вже в університетських аудиторіях.

***

Ірина КОЛОДКІНА, другокурсниця факультету журналістики:

- Відразу після іспитів я поїхала на Азовське море. Потім допомагала мамі: вона в мене приватний підприємець, працює у сфері торгівлі. А найголовніше – саме цього, свого першого студентського літа, я зустріла перше кохання! Від нового навчального року я чекаю нового досвіду. Хотілося б мати побільше часу, щоб набувати практичні навички з журналістики. Я мрію, пов’язати свій фах з телевізійними мас-медіа, то ж планую попрацювати саме в цій галузі.