Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / 22.08.2006 Засідання круглого столу за участю активістів студентського самоврядування ЗНУ

22.08.2006 Засідання круглого столу за участю активістів студентського самоврядування ЗНУ

22.08.2006 12:55

У приміщенні Музею ЗНУ відбувся круглий стіл, організований відділом гуманітарної освіти та виховання університету під керівництвом Олексія Фурси, присвячений Дню Незалежності України. Основними його учасниками були представники колегії студради ЗНУ.

Робота круглого столу розпочалася з виступу нового помічника ректора по роботі зі студентами Наталії Воронової, яка розповіла про свою ідею введення рейтингової системи обліку студентської активності. Її пропозиція полягає в тому, щоб кожному студентові ЗНУ з першого курсу видавати рейтинговий листок - своєрідний документ, у якому фіксуватиметься рівень його активності в усіх заходах. Відповідні помітки за п’ятибальною шкалою ставитимуть організатори заходів. Фахівці з факультету соціальної педагогіки і психології здійснюватимуть соціометричну оцінку студентських груп для контролю над об’єктивністю даних. Рейтинговий листок міститиме також записи щодо участі в науковій роботі. Під кінець навчання в університеті інформація з цього документу пригодиться студентові для складання різних резюме про себе. Наталя Воронова підкреслила, що рейтингова система дозволить правильніше підходити до преміювання студентів і це дуже важливо, адже буде наочно видно, хто, що й коли зробив, не виникатиме зайвих суперечок щодо тієї чи іншої кандидатури.

У членів колегії студради, які в цілому сприйняли ідею досить позитивно, виникло чимало запитань, але врешті все було з’ясовано. Тепер це нововведення обговорюватиметься на факультетах.

Другою на круглому столі виступила директор бібліотеки ЗНУ Валентина Герасимова. Вона повідомила, що її колегами підготовлений бібліографічний покажчик на тему студентського самоврядування, який складається з 500 джерел. Це і законодавча база, і різні методики. «Літератури багато, відповідь можна дістати на все», - наголосила вона, запросивши представників студради до тісної співпраці.

Іще й інші теми згадувались на круглому столі, та найбільше уваги було приділено пропозиціям щодо оригінальних методів роботи з початку нового навчального року. Всі погодились на тому, що студентське самоврядування – справа самої молоді, яка повинна сприяти ініціативності, самостійності й розвиткові творчих починань студентів.