Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Благоустрій студмістечка

Благоустрій студмістечка

28.08.2006 16:06

Зовнішній облік нашого студмістечка щодня змінюється на краще. За літо працівники господарських служб встигли зробити чимало. Неабияку допомогу у цій добрій справі вони отримали і від студентів університету.

Згідно правил внутрішнього розпорядку першо- та другокурсники, а також студенти, які мешкають у гуртожитках, повинні відпрацювати по 40 годин. Як результат – студмістечко стало напрочуд охайним, затишним та чистим: зелені газони, клумби з яскравими квітами: кущі троянд, чорнобривців, багато тільки-но посаджених молоденьких дерев, чагарників, належно оформлені стежинки, абсолютна відсутність сміття.

Дехто цей обов’язок сприймає з неохотою, інші – вважають благоустрій студмістечка важливою і потрібною справою, до якої варто долучитися не тільки заради отримання довідки про 40-годинне відпрацювання, а й для того, щоб зробити посильний внесок у цю потрібну справу. Наприклад, першокурсниця юридичного факультету Анна цілком позитивно оцінила вимогу про студвідпрацювання:

- Так, я розумію у нашому віці дуже хочеться погуляти, і бажано, щоб навколо нас у цей час було затишно і прибрано, але цей затишок треба комусь створювати! - зауважила дівчина. - Якщо кожен із нас почне відмовлятись від допомоги студмістечку, то що ми будемо мати у результаті? Брудну територію біля університету? Тоді нам самим буде огидно тут знаходитися. Я повністю підтримую рішення про відпрацювання. Ти знайомишся зі своїми однокурсниками, з якими будеш навчатися п’ять років, створюєш власноруч гарні місця, які стануть у нагоді під час твого студентського відпочинку, хіба це не чудово?!

Позитивно оцінює чималий внесок студентів в університетський благоустрій і сам директор студмістечка ЗНУ Армен МХІТАРЯН. За його словами, обов’язки юних трударів не занадто важкі: дівчата частіше миють вікна, підлогу та підмітають. Хлопці ж працюють на вулиці: з лопатами та граблями. Кожен із них перед початком роботи реєструється, прослуховує інструктаж із техніки безпеки. Ті, хто за станом здоров’я звільнений від додаткових навантажень і має відповідну медичну довідку, звільнюється від відпрацювань. На сьогодні вже кілька сотень студентів із різних факультетів мали змогу долучитися до справи благоустрою свого університету.

Робота у цій сфері триває щодня. Університетом вже закуплена спеціальна трава для газонів, її висаджуватимуть, як тільки-но почне спадати літня спека. Крім того, благоустрійну діяльність планують поєднати із зусиллями місцевих органів влади, які відповідають за ці ділянки роботи, адже територія нашого студмістечка майже повністю перетинається зі шляхами, які ведуть до залізничного вокзалу, торгових комплексів тощо. У рамках цієї співпраці планується робота з освітлення території, заміни тепло- та водомагістралей. В осінній сезон господарські служби займатимуться підготовкою земельних ділянок, квітників та газонів до зими. А щодня – підтримуватимуть територію у належному стані.

Ліліт Оганесян