Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Лицарі гумору та сатири

Лицарі гумору та сатири

08.11.2006 09:18

Вчора у читальному залі філологічної літератури бібліотеки ЗНУ відбувся заключний тур конкурсу гумористів-виконавців «Пересмішник». В ньому взяли участь знані метри гумору та сатири: Тетяна Мірошниченко, Петро Ребро, Анатолій Рекубрацький, Микола Білокопитов, Олексій Кудря, Леонід Сосницький, Валентина Щербина, Олександра Клименко.

Дебютував на конкурсі новий «веселосічовик» Володимир Байбаков. Всі гумористи виступали під своїми козацькими прізвиськами, щоб оцінки журі були неупередженими. До речі, головувала в журі декан філологічного факультету Тамара Хом’як.

Розпочався конкурс виступом Народної артистки України Тетяни Мірошниченко (Кумасі), яка виконала уривок з «Енеїди» - безсмертного гімну гумористів усіх часів. А далі завертілося… Жартівливо розповів про будні журналістів Анатолій Рекубрацький (Ворожбит). Гострим словом пройшовся по наших реаліях Микола Білокопитов (Задерихвіст). Своїм артистизмом причарував усіх Олесій Кудря (Чесало). Крім байок він прочитав кілька своїх «фірмових чесалочок». Леонід Сосницький на прізвисько Триндиченко запропонував нову версію кінофільму «Весілля в Малиновці». Не посміхнутись було просто неможливо.

Багато гуморесок, з огляду на Дні української мови та писемності, було присвячено мовному питанню. Наприклад, Петро Ребро виступив з віршем, який називався «Лист хохла-безбатченка».

Поки почесне журі визначало переможців, глядачів розважив артист театру ім. Магара Іван Смолій. Визначити найкращого жартівника було справді важко. Але перше місце все ж таки отримав Олексій Кудря. Друге місце між собою поділили Петро Ребро і Микола Білокопитов. А на третьому місці опинились одразу троє гумористів: Пилип Юрик, Анатолій Рекубрацький та Леонід Сосницький.

Та мабуть у найбільшому виграші залишились глядачі – вони пішли додому з посмішкою та чудовим настроєм.

Наталка ЖЕЛНОВА