Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Творчий форум ЗНУ

Творчий форум ЗНУ

15.11.2006 13:30

Вчора відбулась перша конференція творчого форуму ЗНУ організована науковим студентським товариством нашого університету. Тут були представлені чотири проекти: «Інформаційний центр», «Дослідження замку Попова», «Дослідження річок Запорізької області» та «Палеозоологія».

Проект інформаційного центру передбачає створення наукової електронної бібліотеки на CD та DVD-дисках. У першу чергу, туди увійдуть книги, які важко знайти в бібліотеках. Також його учасники планують збирати документальні та навчальні фільми, що стануть у нагоді студентам у науковій діяльності. Реалізувати цей проект допоможе громадська організація «Дао»: вона забезпечить приміщення, книжки та програмне забезпечення для їхньої оцифровки.

Мета проекту «Дослідження замку Попова» - провести серйозне вивчення всього архітектурного комплексу садиби. Тут потрібно буде провести археологічні розкопки фундаменту, вивчити архітектуру будівель (адже цей замок спроектував мелітопольський майстер Олександр Агєєнко як альтернативу Воронцовському палацу в Алупці). Взагалі роботи безліч – можна дослідити історію родини Попових, вивчити підземні ходи під садибою, навіть спробувати реставрувати замок, адже він зараз активно руйнується. Студенти планують працювати у тісному співробітництві з Інспекцією з охорони пам’ятників, а також Запорізьким та Василевським краєзнавчими музеями, і шукати гранти на проведення робіт.

Не менш цікавим обіцяє бути і проект «Річки Запорізької області». Справа в тім, що у нашім краї є 96 малих річок, кожна з яких є унікальною, тому дослідження їхньої географії, флори, фауни та історичних подій, пов’язаних з ними, будуть не тільки корисно справою для науки, а й захопливою пригодою. Тим більш, що наукове товариство планує екскурсії по річках.

Останній з представлених проектів «Палеозоологія» буде цікавий насамперед біологам. Вони зможуть на матеріалах археологічних розкопок провести дослідження тваринного та рослинного світів минулого. В цьому студентам допоможе археологічна лабораторія історичного факультету, яка надасть матеріали та необхідну інформацію.

В усіх проектах наукового товариства можуть брати участь студенти будь-яких факультетів ЗНУ, головне – щира зацікавленість в темі. В майбутньому всі результати досліджень можна буде використати в наукових роботах, а можливо й монографіях.

Наталка ЖЕЛНОВА