Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Підсумки проведення Дня української писемності та мови у ЗНУ

Підсумки проведення Дня української писемності та мови у ЗНУ

16.11.2006 11:21

З нагоди святкування Дня української писемності та мови в ЗНУ провели цілий ряд заходів. Про них відзвітували доцент кафедри української мови Людмила Кучеренко та завідувач, доцент кафедри українознавства Ольга Стадніченко.

Як відзначила доцент кафедри української мови Людмила Кучеренко, студенти філологічного факультету прослухали доповідь нашої гості, викладача педагогічного коледжу Юлії Дем’янової про переклад поетичних творів і відкриту лекцію доцента кафедри української літератури Наталії Горбач «Література дохристиянської доби: новітні містифікації та давні пам’ятки». Викладачі кафедри української мови провели цикл лекцій з актуальних питань українського мовознавства і культури мовлення у спеціальних і середніх закладах Запоріжжя. Першокурсники спеціальності «Українська мова і література» під керівництвом доцентів кафедри української мови Наталії Зубець і Лариси Бойко провели круглий стіл із питань мовної етики, на якому виробили певні мовні обов’язки студентів-філологів. Про них вони відзвітували у святковій стіннівці.

Студенти факультету журналістики провели науковий семінар «Мовний аспект журналістської діяльності» і зустріч із журналістиками-практиками, які пишуть української мовою: Пилипом Юриком, Миколою Білокопитовим та іншими.

Під керівництвом викладачів кафедри української літератури студенти підготували святковий випуск стіннівки. У рамках Днів української мови та писемності доцент кафедри української літератури Наталія Горбач випустила зі своїми студентами святкову стіннівку «Навчаймося ненастанно книжних словес». Вона присвячена першим пам’яткам української писемності. Студенти зібрали та оформили відомості, зокрема, про «Києво-Печерський патерик», «Велесову книгу» та «Слово о полку Ігоревім».

На філологічному факультеті викладачами кафедри української мови було проведено конкурс на кращий фронтальний диктант, результати якого було винесено на обговорення на усіх курсах. Серед студентів перших-четвертих курсів спеціальності «Російська мова та література» провели конкурс на кращий переклад уривків із творів українських письмеників. Цей конкурс проводився доцентами кафедри російської мови – Тетяною Хейлик та Галиною Томіліною. Призові місця посіли такі студенти: четвертокурсниці Тетяна Самкова та Ольга Боброва розділили вершину п’єдесталу, Ганна Яришина – другу сходинку, третю – першокурсники Аліна Макаренко та Валентин Бережний. Активну участь взяли студенти спеціальності «Російська мова та література» і в конкурсі на кращий переклад світової лірики української мовою, який традиційно організував доцент кафедри зарубіжної літератури Володимир Табарєв. Отож, у конкурсі відзначилися магістр Ганна Подрєз і четвертокурсниця Віола Войцехівська – за ними перша сходинка. На другій опинилися магістр Наталія Нефедова, четвертокурсниця Ольга Семенко та другокурсник Сергій Чепурний. І врешті третя позиція за магістром Яною Кравченко, п’ятикурсницею Юлією Гринь, четвертокурницею Ольгою Бобровою та магістром Наталією Драган. Заохочувальними грамотами журі вирішило нагородити учасників цього конкурсу – випускників нашого факультету Івана Мироненка, Ольгу Желніну і Романа Кудрова. На третьому курсі українського відділення пройшов конкурс на краще привітання. Журі визначило лише друге та третє місця: відповідно їх посіли – Наталія Смаглюк та Наталія Ємеліна.

Частина конкурсів й інших заходів проходила традиційно під егідою кафедри українознавства. Тож про них відзвітувалася завідувач, доцент цієї кафедри Ольга Стадніченко. Зокрема, вона відзначила, що у них взяли участь понад 450 студентів різних факультетів: фізичного виховання, біологічного, фізичного та інших. Крім того, викладачі кафедри взяли участь у кількох заходах, що проходили за межами ЗНУ: публічна лекція «Мовна політики в Україні» для студентів ЗНТУ або ж презентація нової книги Петра Ребра, що проходила в Обласній бібліотеці «Юний читач» для дітей та юнацтва. У конкурсі на кращий студентський твір на тему «Я – українець, а не малорос, пишаюсь родом тисячокорінним» перше місце посіла першокурсниця факультету соціальної педагогіки та психології Олена Пелешко, друге – Юлія Комікова. У конкурсі на кращий студентський твір на тему «Вплив мови на виховання сучасної молоді», організований викладачем кафедри українознавства Світланою Гнатенко перше місце посів першокурсник факультету фізичного виховання Артем Степаненко, друге – Юлія Дехтярук.

У номінації «Кращий декламатор української поезії», конкурс з якої провів старший викладач кафедри українознавства Володимир Ткачук, переміг першокурсник фізичного факультету Данило Торчик. У номінації на кращий студентський твір на тему «В сім’ї вольній, новій», конкурс з якої організувала доцент кафедри українознавства Наталія Грозовська, перемогли першокурсниці факультету соціології та управління Вікторія Сокіл (перше місце) та Тетяна Бауш (друге місце). У номінації на кращий диктант з української мови перемогла першокурсниця фізичного факультету Валентина Торутало. У номінації «Краща публіцистична творча робота на тему «Мова як засіб політичної спекуляції» перемогла студентка факультету журналістики Анна Гаврик, друге місце – у першокурсниці фізичного факультету Юліани Крушельницької.