Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Університетські видання повернулися переможцями конкурсу обласних ЗМІ

Університетські видання повернулися переможцями конкурсу обласних ЗМІ

17.11.2006 16:23

У рамках Другої Запорізької обласної виставки газетних видань молоді «Молодіжний акцент», пройшов конкурс на кращу молодіжну газету. Друге місце у номінації «Студентська газета» посіла Обласна академічна газета «Запорізький університет». Її додаток – газету «Дев’ятий поверх», - відзначили грамотою «За ініціативність». Молодіжний часопис «Дзиґа» здобув перемогу в номінаціях «Взірець студентського часопису» та «За краще оформлення експозиційного стенду».

Відразу після відкриття виставки розпочалося найцікавіше – презентація кожної із газет. Розповідаючи про видання Запорізького національного університету – Обласну академічну газету «Запорізький університет» - його редактор Марія Канцелярист відзначила:

- Наша газета – одне із найдосвідченіших видань медіасфери вищої школи нашого регіону. Цього року ми відсвяткували її 33-річчя! А це значить, що у нас за плечима, як мінімум, п’ять студентських поколінь – поколінь молоді, котра завжди відрізнялася від інших прошарків населення – прогресивністю, авангардністю поглядів, неабияким завзяттям та прагненням лише до найкращого. Ці п’ять поколінь студентської молоді – це і є наша історія, історія газети «Запорізький університет». А сьогодні ми – дзеркало сучасного студентського покоління ХХІ століття. На 33-му році існування газета «Запорізький університет» кардинально змінила своє обличчя, адже новий вік диктує свої тенденції медіасфері. Тож 2006 рік став для нас, у гарному розуміння цього слова, переломним. Нас підтримало керівництво нашого рідного навчального закладу. Як результат – ми вийшли на регіональний рівень, стали Обласної академічної газетою. Вдвічі збільшився об’єм видання, газета стала повнокольоровою, змінився і її зміст - з’явилися нові рубрики: «News-Око» слідкує за новинами, «Інтерактив» спілкується із читачем, «Бліц-ОК» шукає відповіді на будь-які запитання, «Університант» знаходить почесних випускників ЗНУ і знайомить із ними читачів. Над газетою працюють або ж самі студенти, або ж випускники університету. І найпершим нашим завданням залишається радість читача від спілкування із нашою газетою.

Однією із особливостей заходу стало те, що журналісти мали змогу поспілкуватися один з одним, встановити партнерські зв’язки та й просто подружитися. Наприклад, колектив газети «Запорізький університет» дуже сподобався їхнім юним друзям із газет «Здоров’ятко» та «Пролісок» Запорізького навчально-виховного комплексу №23.

Під час презентації студентського часопису «Дзиґа» редактор Юлія Чернета підкреслила, що знайомиться із виданням треба лише наочно. «Дзиґа» дивуватиме, даруватиме інформацію особливим чином – через використання студентського стилю мовлення, так званого «стьобу», що і є брендом часопису. До речі, відразу привертало увагу особливе оформлення стендової площі видання. На фоні величезного плакату із зображенням перших сторінок «Дзиги» та фотокарток редакційного колективу постійно демонструвався через проектор телевізійний ролик про саме видання. Журі конкурси відзначили ефектність цієї презентації грамотою «За краще оформлення експозиційного стенду».

І врешті, представляючи газету «Дев’ятий поверх», редактор видання Євгенія Мережинська зазначила, що вони є друкованим органом усіх студентських гуртожитків Запорізького національного університету, а значить і розповідають про життя молоді у них: пишуть про навчання, дозвілля, конкурси, вікторини. А ще – про кохання, стосунки, мрії та особисті досягнення.

Організатором проведення цього заходу виступила Запорізька обласна молодіжна організація «Прес-центр «Акцент» на чолі з її шеф-директором Володимиром Систеровим, за підтримки структур облдержадміністрації та Департаменту Запорізької торгівельної палати. Усього на виставці презентували свої видання 53 молодіжні колективи не лише із Запоріжжя, але й Бердянська, Енергодару, Токмака та інших міст регіону. Представлені видання відзначалися різноплановістю: починаючи від газет шкіл чи ліцеїв, створюваних самими учнями з накладом у кілька сот примірників, і закінчуючи солідними виданнями студентів, випускників та викладачів ВНЗ області.

На цій багатогранності процесу становлення молодіжної преси в області закцентував увагу присутніх у своєму вступному слові Володимир Систеров: «Описати усі особливості сучасної молодіжної преси регіону просто неможливо, тому ми і зібрали усіх в одному місці, щоб ви побачили різноманітні молодіжні видання своїми очима. Сподіваюся, що ви зможете взяти з цього заходу максимум щодо професійного зростання та встановлення нових партнерських стосунків з вашими колегами з інших видань. Крім того, ця виставка ще раз доводить, що у Запоріжжі молодіжна преса була, є, і буде завжди». Після офіційного відкриття виставки розпочалася презентація видань: кожному учаснику відводилися три хвилини, щоб розповісти усім присутнім про найголовніше, що відрізняє саме їх видання.

Після завершення презентації та безпосереднього спілкування між учасниками виставки відбулося урочисте нагородження друкованих ЗМІ за чотирма номінаціями: «Шкільна газета», «Газета технікумів і коледжів», «Студентська газета» і «Молодіжна газета». До журі, що мало визначити у них найкращих, входили шеф-директор Запорізької обласної молодіжної організації «Прес-центр «Акцент» Володимир Систеров, голова комітету у справах сім’ї та молоді Запорізької міської ради Ігор Філіпенко, начальник управління у справах молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації Володимир Лобанов, депутат міськради, голова регіональної спілки «Запоріжжя – наше місто» Геннадій Рекалов, начальник управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Олександр Вєрозубов, виконуючий обов’язки начальника управління у справах молоді та спорту Запорізької обласної ради Ігор Мещан, начальник управління освіти і науки Запорізької міськради Дмитро Секиринський, комерційний директор ТОВ «Радіоком» Дмитро Трунов, директор Центру підтримки демократичних ініціатив Олег Богуславський, директор комп’ютерної фірми «@акцентком» Володимир Мокшанов.

Грамоти та призи переможцям вручали головний спеціаліст обласного управління освіти і науки Валерій Пєстрєцов, співробітниця управління освіти і науки Запорізької міськради Людмила Яновська, генеральний директор телерадіокомпанії «Алекс» В’ячеслав Власов та інші. Вони не лише нагородили окремі видання грамотами та призами, але й сказали немало теплих слів усім присутнім. Наприклад, Валерій Пєстрєцов відзначив, що журі було дуже важко визначити переможців через високий рівень усіх учасників конкурсу. Людмила Яновські сказала: «Я рада, що у нас відбулося таке чудове свято. Бажаю вам, щоб усі ваші газети залишалися такими ж яскравими та цікавими». Виконуючий обов’язки начальника управління у справах молоді та спорту Запорізької обласної ради Ігор Мещан зауважив: «Усіх, хто взяв участь у цьому конкурсі, я вважаю переможцями. Нам було важко вибрати з вас кращих з кращих. Саме своєю активністю ви робите кращою не лише нашу область, але й усю державу».

В’ячеслав Власов відзначив: «Сьогодні вкрай важливо, щоб не згасало бажання людей поповнювати журналістські ряди. Я бачив ваші роботи, відчув атмосферу відвертості та неупередженості, що панувала на виставці, і тепер переконаний, що майбутнє журналістики у надійних руках». Голова комітету у справах сім’ї та молоді міськради Ігор Філіпенко наголосив, що «ця виставка вже стає традиційною, я сподіваюся що попереду в неї велике майбутнє і що ми з вами зустрічаємося не в останній раз. Радує також позитивна тенденція розвитку цього заходу: у минулому році у ньому брали участь 43 учасники, а в цьому – 53. Це є яскравим свідченням того, що кількість молоді, мислячої та активної, зростає». Відповідальний секретар газети «Верже» Людмила Науменко звернулася до учасників із закликом: «Працюйте, вчіться, підвищуйте свій професійний рівень. Ми з нетерпінням чекаємо усіх вас у наступному році». А директор департаменту Запорізької торгівельної палати Олена Мироненко додала: «Я щиро сподіваюся, що ваші сьогоднішні перемоги – це лише початок довгого успішного професійного шляху. Я також хочу привітати з ними ваших вчителів та викладачів, адже вони, безумовно, доклали багато зусиль до вашого успіху».

На закінчення урочистого зібрання Володимир Систеров зазначив, що «у наших планах розширити географічні межі виставки, зробити її всеукраїнською, а у майбутньому долучити до неї й учасників із-за кордону. Звичайно, для цього треба докласти чимало зусиль, але тільки поставивши перед собою важку, але реальну мету можна чогось досягти».

Після завершення офіційної частини заходу майстер-класи для журналістів провели головний редактор газети «МИГ» Галина Стіцина та наймолодший журналіст цієї ж газети Максим Асауляк. Але вже на початку спілкування Галина Стіцина попередила, що бачить у присутніх не учнів, а колег і не збирається їх повчати, тому надалі спілкування проходило у дружній атмосфері.

Таміла ТАРАСЕНКО