Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Надзвичайний і Повноважний Посол Французької республіки в Україні прибув до ЗНУ

Надзвичайний і Повноважний Посол Французької республіки в Україні прибув до ЗНУ

30.11.2006 16:20

Надзвичайний і Повноважний Посол Французької республіки в Україні пан Жан-Поль Везіан прибув із метою привітати учасників міжнародного семінару “Незалежне тестування рівня знань з французької мови”, а також із спеціальною місією – вручити почесну нагороду Міністерства освіти Французької республіки – орден Кавалера Академічної Пальми - завідувачу кафедри романської філології, доценту Ірині Шаргай.

Ця висока міжнародна нагорода присвоюється урядом Франції за особливі заслуги в галузі розповсюдження французької мови та знань про культуру Франції, і її вже удруге отримує представник Запорізького національного університету: 12 лютого 2004 року орден Кавалера Академічної Пальми був вручений доценту Олені Люшинській, яка тоді очолювала кафедру романської філології.

Той факт, що у Запорізькому регіоні два ордени Кавалера академічної Пальми присвоєні фахівцям ЗНУ, а також візит до нашого університету Надзвичайного і Повноважного Посла Французької республіки пана Жана-Поля Везіана є свідченням високої оцінки Посольством французької республіки в Україні та урядом Франції наукової та організаційної діяльності, що впроваджується фахівцями факультету іноземної філології у напрямку удосконалення методик викладання французької мови, фахової підготовки спеціалістів із французької мови в Запорізькому національному університеті.

У рамках візиту до ЗНУ Надзвичайний і Повноважний Посол Французької республіки в Україні пан Жан-Поль Везіан зустрівся із керівництвом нашого університету, намітивши перспективи подальшої співпраці. А також пан Везіан зустрівся із викладацьким та студентськими колективами ЗНУ. Саме на цій зустрічі він мав нагоду вручити почесну нагороду Міністерства освіти Французької республіки – орден Кавалера Академічної Пальми - завідувачу кафедри романської філології, доценту Ірині Шаргай.

Разом із паном Послом до ЗНУ завітали аташе з питань співробітництва в галузі французької мови Посольства Французької республіки в Україні Серж Белліні та експерт Міжнародного центру педагогічних досліджень ( Париж) Жіль Бретон.

Крім вручення нагороди, пан Везіан також зустрівся з учасниками міжнародного семінару «Незалежне тестування рівня знань з французької мови». Він привітав усіх присутніх, ректора ЗНУ, професора Сергія Тимченка та проректора з наукової роботи, професора Віктора Грищака та розповів про досягнення Ірини Шаргай у викладанні французької мови. Так, у 1998 році вона захистила кандидатську дисертацію, а за кілька років уже очолила кафедру романської філології. Вона входить у склад бюро Асоціації вчителів французької мови та весь вільний час присвячує підготовці кваліфікованих фахівців з французької мови. Ірина Євгеніївна сприяла організації Французького лінгвістичного центру в ЗНУ та проведенню цьогорічного семінару для викладачів французької на базі нашого університету. Нагороджуючи Ірину Шаргай, пан Посол наголосив, що цей орден вручається лише за високі досягнення і вона, безперечно, його заслуговує.

Сама ж Ірина Євгеніївна була дуже розчулена почесною нагородою. Вона подякувала Жану-Полю Везіану за високу оцінку її роботи та сказала, що цей орден, передусім, - нагорода всій кафедрі, яку вона очолює, та всім її наставникам. Також Ірина Шаргай пообіцяла, що зробить все можливе для розповсюдження французької мови та французької культури в Запорізькому регіоні.

Наприкінці зустрічі, щоб відзначити таку непересічну подію, пан Посол пригостив усіх присутніх шампанським, яке спеціально для цього привіз із собою.

ДОВІДКА

У першу чергу варто відзначити, що Посольство Французької республіки в Україні та Запорізький національний університет пов’язує багаторічне плідне співробітництво в галузі викладання французької мови та розповсюдження в Запорізькому регіоні знань про культуру та традиції французького народу. А почалася ця співпраця у 1996 році за підтримки Повноважного і Надзвичайного Посла Франції пана Домініка Шассара, який 22 березня 1996 року, перебуваючи з офіційним візитом у Запоріжжі, відвідав Запорізький державний університет. Результатом цього візиту було започаткування щорічного перебування на факультеті іноземної філології двох французьких лекторів у рамках програми «Викладачі без кордонів», створення в ЗНУ Французького лінгвістичного центру з підготовки фахівців та отримання міжнародних дипломів DELF та DALF, супроводження дистанційного навчання студентів ЗНУ в Руанському університеті за проектом «TEMPUS», організація багатьох заходів у рамках культурної політики Посольства Франції в Україні. Протягом останніх 10 років у стінах нашого університету ми приймали з робочими візитами Радника Посольства Франції пана Олівера Гійома, Директора регіонального французького центру м. Дніпропетровська пана Фабріза Дісд’є, заступника лінгвістичного Аташе Посольства Франції в Україні мадам Орелі Весберг, директора Центру “Альянс-Франсез” – пана Йоанна Шітерера. Запорізький національний університет також відвідали представники освіти і культури Франції: делегація викладачів коледжу з міста Ангулем, письменники Кассень Ремі та мадам Анні Арно, драматург Рейсон Бові, шансоньє Марк Венсон. Міжнародна співпраця між ЗНУ та Посольством Французької республіки сприяє підвищенню рівня викладання французької мови в університеті та в школах міста, посиленню мотивації вивчення французької мови серед молоді, взаємній поінформованості та зацікавленості народів двох країн.

Жан-Поль Везіан є Повноважним Міністром 1-го класу, Кавалером ордена Почесного легіону, Офіцером Національного ордена заслуг, має ступінь агреже з російської мови. Крім того, пан Везіан - випускник Національної школи адміністрації (випуск “Андре Мальро”, 1977 року). Жан Поль народився 23 січня 1946 року. Його викладацька діяльність припала на 1967-1974 роки: у Національній школі адміністрації (1975-1977), 1 червня 1977 він був призначений секретарем у штат Міністерства закордонних справ, у 1977-1979-х роках працював другим секретарем посольства в Москві, у 1979-1980-х - першим секретарем того ж посольства, у 1980-1982 - у Міністерстві закордонних справ (Європа), у 1982-1986-му роках – він – радник з питань культури посольства в Квебеці. З 18 липня 1984 р. він - Кавалер Національного ордена заслуг. З 1986 до 1988 року працює в Міністерстві закордонних справ (культурні, наукові і технічні відносини), начальником служби засобів і методик, з 1988 по 1990 роки - перший радник посольства в Абіджані, з 1991 до 1992 року працював у Міністерстві закордонних справ інспектором у закордонних справах, а до 1995-го є надзвичайним і повноважним послом у Ташкенті, до 1998-го знову працює в Міністерстві закордонних справ (Генеральне управління адміністрації) керівником служби шифру, устаткування і зв’язку. З 13 липня 1998 року - Кавалер ордена Почесного легіону. До 2003-го року працює надзвичайним і повноважним послом в Яунде, з 14 листопада 2003-го року – офіцер Національного ордена заслуг. До 2005-го року працює в Міністерстві закордонних справ (інспекція), а з 2005-го року - Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні.