Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Регіональна конференція з питань патріотичного виховання молоді

Регіональна конференція з питань патріотичного виховання молоді

06.12.2006 15:24

Представники Запорізького національного університету взяли участь у Регіональній конференції з питань патріотичного виховання молоді, організованої Запорізькою облдержадміністрацією, Запорізькою обласною радою та Обласним центром патріотичного виховання молоді.

У роботі секції «Правове виховання, декриміналізація та соціальна робота» із доповідями виступили заступник декана юридичного факультету ЗНУ, завідувач кафедри адміністративного та господарського права ЗНУ, член міжрегіональної координаційно-методичної ради Запорізької області з правової освіти населення, доктор юридичних наук, професор, керівник цієї секції Тетяна Коломоєць («Роль вищих навчальних закладів у патріотичному вихованні молоді: тенденції сучасного періоду»); голова Запорізького обласного осередку Українського національного союзу молодих юристів, старший викладач кафедри адміністративного та господарського права ЗНУ Роман Кукурудз («Досвід Запорізького обласного осередку УНСУ у ліквідації правового нігілізму на прикладі Запорізької області»); асистент кафедри адміністративного та господарського права ЗНУ Ігор Зубко («Зарубіжний досвід правового патріотичного виховання молоді та його запозичення в Україні на сучасному етапі»). А також студент п’ятого курсу юридичного факультету ЗНУ, голова Наукового студентського товариства ЗНУ Павло Лютиков («Роль молодіжних громадських формувань у підвищенні правової освіти населення України») та голова Запорізького обласного осередку Ліги студентів Асоціації правників України, студент третього курсу юридичного факультету ЗНУ Михайло Віхляєв («Новітні форми пропаганди правових знань серед молоді різних вікових категорій: сучасний вимір»).

У роботі секції «Історико-культурне виховання. Вплив масової культури та ЗМІ на формування патріотичної свідомості» взяла участь аспірант Національного університету імені Тараса Шевченка, випускниця нашого університету, секретар цієї секції Ольга Грибанова - з науковою розвідкою на тему «Вплив патріотичних образів масової культури на виховання молоді». У рамках роботи тематичної секції «Екологія та краєзнавство в аспекті патріотичного виховання молоді» виступили помічник ректора з виховної роботи Запорізького національного університету, кандидат біологічних наук, доцент Наталя Воронова («Екологічне виховання Запорізького національного університету») та студент п’ятого курсу факультету соціології та управління, експерт з питань моніторингу та соціального партнерствам Юрій Білий («Екологічний марафон в Запорізькій області»). У секції ж «Патріотичне виховання в освітньому процесі» увазі присутніх запропонувала своє дослідження «Запорізький національний університет: здобутки і проблеми патріотичного виховання молоді» студентка четвертого курсу факультету соціології та управління Інна Ротарєва. На заключному пленарному засіданні, де, із врахуванням результатів роботи секцій, розглянули та затвердили проект «Концепції патріотичного виховання молоді», взяла участь представниця нашого університету, професор Тетяна Коломоєць.

Довідка: Обласний Центр патріотичного виховання молоді існує протягом десяти років. На сьогоднішній день в Україні - лише три аналогічні Центри: Рівенський, Донецький та Запорізький. Їхня діяльність охоплює різноманітні соціальні сфери: починаючи зі спорту і закінчуючи мистецтвом. Сьогодні напрямами їхньої праці є патріотичне виховання; методична діяльність; безпосередня робота з молоддю, що полягає у створенні клубів, організації спортивних змагань та культурно-масових і просвітницьких заходів.

У роботі пленарного засідання взяли участь голова Запорізької облдержадміністрації Євген Червоненко, голова Запорізької обласної ради Олександр Нефьодов, директор департаменту з питань молодіжної політики Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Анатолій Ярема та інші. Усі учасники конференції у своїх виступах підкреслювали, що у сучасних умовах, коли Україна знаходиться в складних соціальних, політичних та економічних умовах, питання патріотичного виховання молоді набуло особливої гостроти. Крім того, виходячи із вищеперерахованих умов, патріотизм слід розглядати як ідею, яка повинна об’єднати «схід» і «захід», ствердити єдність і непохитність українського народу, національну ідею, віру народу, зокрема, представників молоді, в силу і міць своєї Батьківщини.

Таміла ТАРАСЕНКО