Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультету соціальної педагогіки та психології – 15 років

Факультету соціальної педагогіки та психології – 15 років

19.12.2006 09:31

У Запорізькому національному університеті відбулися урочистості, присвячені 15-річчю факультету соціальної педагогіки та психології. Із цією знаменною датою факультет-іменинник зібралися поздоровити представники адміністрації вишу, інших його факультетів та почесні гості.

Актова зала другого корпусу ледве вміщувала усіх бажаючих: подивитися на святкове дійство зібралися всі студенти та викладацько-професійний склад факультету, представники соціальних служб міста, почесні гості університету. На сцені з’явилися хлопці у фраках та дівчата у бальних сукнях ХІХ століття. Під чарівну музику «Танка квітів» із балету «Лускунчик» Петра Чайковського вони виконали справжній старовинний вальс. Так студенти факультету СПП вирішили подарувати усім присутнім святковий настрій. Взагалі, на заході було багато подарунків: і тих, які дарували факультету, і тих, які його представники дарували оточуючим. Так проректору з наукової роботи ЗНУ, професору Віктору Грищаку подарували маленький глобус. Незвичність цього презенту пояснюється просто: увесь вечір пройшов під знаком порівняння факультету з кораблем, у якого попереду велике плавання. Тому цілком природно, що Віктора Захаровича як представника адміністрації університету прирівняли до капітана, для якого глобус – найнеобхідніша річ, щоб стежити за курсом, і надали йому почесне право оголосити найважливішу морську команду: «Свистати усіх наверх!» Цікаво, що у своєму привітальному виступі Віктор Грищак не лише окреслив пройдений шлях факультету та побажав йому подальших здобутків, але й зізнався, що у нього особливе ставлення до представників факультету СПП: коли він вперше майже 15 років тому переступив поріг нашого вишу, то першим професором, якого він зустрів, була Людмила Міщик – перший декан цього факультету. «Для історії, звичайно, 15 років – це не дуже солідний вік, але для факультету це вже не дитинство і навіть не юність, а період зрілого становлення», – зауважив Віктор Захарович.

Почесний гість свята, заступник голови профспілкового комітету комбінату «Запоріжсталь» Валентин Сус у своєму виступі наголосив: «Символічним є те, що ваш факультет був створений буквально за два дні до підписання знаменитого меморандуму у Біловєзькій пущі, що вважається офіційним початком розвалу найбільшої тоталітарної імперії світу – СРСР. Адже ваші спеціальності, без перебільшення, найгуманніші в світі». Також він подякував викладачам факультету за гарну підготовку студентів, які постійно проходять виробничу практику на базі дитячих оздоровчих таборів комбінату, і висловив надію на подальшу співпрацю з нашим вищим навчальним закладом і, зокрема, із цим факультетом.

Професор Людмила Міщик, що стояла у витоків створення факультету, згадала про те, як багато різноманітних проблем (теоретичних, практичних, методичних тощо) довелося пережити їхньому педагогічному колективу при заснуванні одного з найперших подібних факультетів у нашій країні та при його становленні. У результаті – на вже три студентські випуски за спеціальностями, які самі випускники та викладачі інших вишів називають у розмові з нею «святими». «І попереду у СПП – великі перспективи та грандіозні плани, втілювати у життя які доведеться молодій та енергійній і талановитій моїй наступниці – Ользі Пономаренко. Впевнена, що у неї все вийде якнайкраще», – цими словами професор завершила свій виступ. А ведучі – студенти факультету – подарували їй золоту рибку, яка повинна виконати усі її бажання та плани щодо подальшого розвитку факультету. А ще першокурсники факультету присвятили їй сценку – театралізований супровід відомої народної пісні «Ой чий то кінь стоїть…»

Нинішньому ж декану факультету – доценту Ользі Пономаренко – «талісману нашого корабля» – студенти подарували мушлю з перлиною, пояснивши: «Ви бережете наш корабель у його плаванні морями науки, а ця перлина нехай стане талісманом для Вас і завжди приносить Вам лише втіху».

У словах подяки розчулена Ольга Вікторівна запевнила, що з такими студентами – «не побоюсь цього слова, найкращими у світі» – кораблю-факультету не страшні ніякі бурі.

Приїхали поздоровити ювіляра із інших міст: від імені колективу Дніпропетровського національного університету декан його факультету психології Зоя Бондаренко зачитала вітальний адрес та подарувала тарілку з петриківським розписом та фігурку хлопця в одежі магістра, що символізує перехід нашого університету до Болонської системи освіти.

Також вона презентувала книгу «Відбиття часу», у якій йдеться про всі виші Жовтневого району Дніпропетровська.

Начальник міської служби соціального захисту населення Ірина Буренос поздоровила весь факультет в особі його декана та побажала йому подальших творчих і наукових злетів. «Багато ваших випускників приходять до нас на роботу і від усіх ми чули лише гарні відгуки про їхніх викладачів. А це – немало», – зазначила вона у своєму виступі.

На святі були нагороджені найкращі студенти та викладачі факультету. Грамоти та солодкі подарунки серед студентів отримали Зінаїда Козлова, Оксана Кергевська, Світлана Носовська, Ольга Новикова, Ольга Чаркун («За активну роботу з реалізації соціальної програми з дітьми соціальними сиротами»), Ольга Долгіх («За активну роботу у притулках для неповнолітніх із соціалізації важких підлітків»), Тетяна Саннікова («За наукову роботу»), Ілона Андрєєва («За волонтерську роботу»). Серед викладачів відзначили професора Людмилу Міщик, професора Миколу Приходька, доцента Олену Почерніну («За багаторічну науково-педагогічну діяльність»), а також доктора психологічних наук Наталю Шевченко і кандидатів Анжеліку Поплавську, Мар’яну Ткали, Наталію Шевченко та Юлія Паскевську, які захистили дисертації у цьому році, відзначили «За наукові досягнення».

Начальник Запорізького центру дозвілля Олександр Житомирський зачитав віршоване привітання з найкращими побажаннями факультету та передав слово педагогу з вокалу кафедри акторської майстерності, художньому керівнику Фестивалю з виконання російських романсів Любові Житомирській. Вона разом із своєю ученицею, випускницею цього факультету, володаркою Гран-прі Фестивалю з виконання російських романсів Катериною Макбод подарували імениннику спершу по сольній пісні, а потім разом виконали відомий «Дніпровський вальс».

Також на святкову сцену піднялися начальник соціального відділу Центру соціальних служб для дітей та молоді Володимир Купін, який сім років тому сам закінчив ЗНУ, та начальник служби волонтерів Ірина Палій. Вони подякували студентам факультету СПП за активність у роботі з людьми, яким особливо потрібна допомога, та відзначили важливість спеціальностей, яких навчають на цьому факультеті.

Декан біологічного факультету, професор Людмила Омелянчик подарувала Ользі Пономаренко квітку «Драцену» та зазначила, що ця рослина вважається символом любові, взаємовиручки та взаєморозуміння. «Це поєднання відповідає трьом основним спеціальностям вашого факультету: «Педагогіці», «Психології», «Акторській майстерності»,– підкреслила вона.

Також факультет привітала директор благодійного фонду «Сподівання» Наталя Доценко. Вона зазначила, що саме студенти цього факультету будуть у майбутньому допомагати тим, хто потрапив у біду, тому викладачі факультету роблять благородну та потрібну справу. Також вона побажала факультету довгих років розвитку та процвітання.

Студенти всіх спеціальностей підготували святкові концертні номери, що вразили публіку своєю різноплановістю: починаючи від сучасного виконання українських народних пісень і закінчуючи театром абсурду та різдвяним СТЕМом.

Що цікаво, викладачів кафедри практичної психології були нагороджені своїми вихованцями у дещо незвичних номінаціях. Зокрема, завідувачу кафедри, доценту Наталії Губі вручили грамоту у номінації «Серце кафедри», професору Наталі Шевченко – «Душа кафедри», старшого викладача кафедри, заступника декана факультету з питань гуманітарної освіти та виховання Юлію Паскевську назвали «Енергією кафедри», а самій кафедрі присвоїли звання «Найулюбленіша кафедра».

Вечір завершився святковим салютом та традиційною привітальною піснею: «Мы желаем счастья Вам…»

Таміла ТАРАСЕНКО

Фото Василя БИЧЕНКА