Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вечір російської поезії у ЗНУ

Вечір російської поезії у ЗНУ

19.12.2006 16:38

У Запорізькому національному університеті провели музично-літературну композицію «Зірки срібного віку». Ініціаторами та організаторами цього заходу були викладачі кафедри зарубіжної літератури та студенти філологічного факультету (спеціальність «Російська мова та література»), зокрема, доцент кафедри зарубіжної літератури Володимир Табарєв, аспірант Ірина Тонкіх, старший викладач цієї ж кафедри Яна Кравченко, третьокурсниці філологічного факультету Вероніка Стеценко і Оксана Куянцева.

На філологічному факультеті доброю традицією стало проводити творчі вечори, присвячені ювілеям видатних митців та визначним датам культурного життя нашої країни. Зокрема, цього навчального року викладачі та студенти спеціальності «Українська мова та література» провели низку заходів, присвячених ювілею Івана Франка, Багрянівські та Єфремовські читання, презентацію книги Валерія Шевчука «Муза роксолянська» тощо. Подібна традиція існує і на спеціальності «Російська мова і література». Наприклад, минулого року її представники організували концерт, присвячений ювілею Сергія Єсеніна, а у позаминулому – творчості Михайла Лермонтова.

2006 року світова культурна спільнота відзначає ювілеї відразу кількох майстрів слова, творчість яких традиційно відносять до Срібного віку російської поезії. Тому й вирішено було влаштувати творчий вечір, присвячений найвідомішим поетам тієї епохи. Зі сцени лунали вірші Анни Ахматової, Олександра Блока, Миколи Гумільова, Сергія Єсеніна, Володимира Маяковського, Осипа Мандельштама, Бориса Пастернака, Саши Чорного та Марини Цвєтаєвої.

Захід проходив у дещо нетрадиційному форматі. Найперше, це була дійсно літературно-музична композиція, а не звичний концерт: не було ведучих, ніхто не оголошував номери, а кожний виступ був схожий на невеличкий драматичний етюд. Складалося враження, що студенти прагнуть, перш за все, донести до глядачів дух того часу, коли в літературі панував присмак містики, цінувалися сильні пристрасті та почуття, а естетика базувалася на протиставленні білого та чорного кольорів. Цій ідеї було підпорядковано і своєрідне оформлення сцени: її прикрашали плакати, стилізовані під обкладинки тогочасних літературних журналів: «Світ мистецтва», «Башта», «Аполон», «Бездомний пес» та інші. Нетрадиційним був і підхід до класичної поезії: автори сценарію – третьокурсниці філологічного факультету Оксана Куянцева та Вероніка Стеценко – вирішили переконати присутніх, що до поезій Срібного віку звертаються й представники сучасної естради: глядачам продемонстрували дві хореографічні композиції під музичний супровід Крістіни Орбакайте («Вербочки» на слова Олександра Блока) та московської групи «Мельница» («Богиня Іштар» на слова Марини Цвєтаєвої).

Так само нестандартно підійшли до справи студенти другого курсу математичного факультету – Віталій Явнов, Олексій Гупало та Віталій Шершнев - які запропонували увазі публіки рок-обробки поезій Олександра Блока «Янгол-охоронець» та Миколи Гумільова «Люцифер».

Добре запам’ятався присутнім драматичністю й своєрідністю і виступ солістки місцевої групи «Авалон» – третьокурсниці журналістського факультету Катерини Гопенко, – яка виконала пісню на слова Марини Цвєтаєвої «Веселись душа…»

Цікавим прийомом скористувався і другокурсник філологічного факультету Стас Котик, який почав читати відому «Сповідь хулігана» Сергія Єсеніна ще йдучи проходом до сцени.

Як своєрідне продовження попереднього номеру виглядав виступ володара мистецької премії імені Дмитра Луценка «Осіннє золото», лауреата, дипломанта і призера численних всеукраїнських і міжнародних конкурсів, відомого запорізького співака, композитора-пісняра Анатолія Сердюка. Він проілюстрував усю різноплановість творчості Єсеніна, під власний акомпанемент виконавши романс «Не жалею, не зову, не плачу…»

Більш традиційними були виступи викладачів. Зокрема, доцент кафедри зарубіжної літератури Володимир Табарєв виконав романс «Мела метель…», який публіка зустріла оплесками.

Колектив наукової бібліотеки ЗНУ на чолі з його директором Валентиною Герасимовою теж взяв участь у заході, організувавши тематичну виставку, серед експонатів якої були й книги з Фонду рідкісних та унікальних видань нашого університету (ранні видання поезій Володимира Маяковського, Олександра Блока тощо).

Учасниці та співорганізатори літературно-музичної композиції, третьокурсниці російського віділення філологічного факультету Оксана Куянцева та Вероніка Стеценко підкреслили: «Хочемо висловити особливу подяку викладачам, котрі допомогли нам організувати це свято: доценту кафедри українознавства Володимиру Ткачуку, доценту кафедри зарубіжної літератури Володимиру Табарєву, аспіранту Ірині Тонкіх, старшому викладачу цієї ж кафедри Яні Кравченко. Просто чудово, що цього разу участь у нашому заході взяли студенти з інших факультетів. Ми дякуємо їм і сподіваємося на подальшу співпрацю з ними».

Таміла ТАРАСЕНКО