Це питання розглядалося на грудневому засіданні Вченої Ради ЗНУ. Про нього доповіла декан факультету іноземної філології, доцент Катерина Ружин.
«Програма впровадження у навчальний процес нових технологій навчання з іноземних мов для студентів усіх спеціальностей» - саме так офіційно називалася доповідь Катерини Михайлівни.
Тож, вона зазначила, що за участю лабораторії інтерактивних технологій навчання гуманітарних дисциплін, кафедри методики викладання філологічних дисциплін, на базі загальноуніверситетських кафедр іноземних мов постійно організовуватимуть семінари з проблеми новітніх технологій навчання іноземних мов за професійним спрямуванням та їх впровадження на практиці.
Але основною проблемою все ще лишається відсутність методичної літератури, підручників, посібників з іноземної мови для кожної окремої спеціальності. Скажімо, для біологічного факультету повинні існувати розробки, які включатимуть професійну лексику, тексти, тематика яких відповідатиме фаху. Аналогічна навчально-методична база має бути й для інших спеціальностей.
Тож найближчим часом науковці активно працюватимуть над проблемою. А ще - експериментуватимуть. Наприклад, будуть запроваджувати білінгвальне навчання студентів. Почнуть з історичного факультету: згідно з проектом, запропонованим кафедрою романської філології.
Марія КАНЦЕЛЯРИСТ