Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Закриття виставки відомого запорізького художника Станіслава Кікєєва

Закриття виставки відомого запорізького художника Станіслава Кікєєва

19.01.2007 14:52

19 січня в Науковій бібліотеці ЗНУ відбулося закриття виставки відомого запорізького художника Станіслава Кікєєва.

Зустріч майстра пензля і фарб зі студентами факультету журналістики пройшла у формі прес-конференції. Станіслав Вікторович розповів, що, незважаючи на своє широке визнання як художника, основним покликанням вважає моторобудування. Адже саме цій справі Кікєєв присвятив основну частину свого життя. «Мені довелося побувати в самому серці розвитку авації», - каже майстер.

Малюванням художник почав займатися ще у дитинстві. Виховував у собі майстерність пензля сам, ніколи не ходив до художньої школи. Вчився на роботах, виставлених в музеях, а їх він свого часу об’їздив чимало. Одним зі своїх вчителів вважає автора «Кобзаря» Тараса Шевченка – його акварелі неймовірно вразили Станіслава Кікєєва. Акварель, на думку художника, - більш складна за технікою, ніж малювання маслом. У доробку Станіслава Вікторовича, окрім пейзажів, є і портрети, але вони презентовані друзям і знайомим, котрі слугували моделями.

Визнання до художника прийшло завдяки альманаху «Хортиця», до якого свого часу увійшла ціла серія його ілюстрацій. Після цього завод «Мотор-Січ» видав великий календар з акварелями Кікєєва. А незабаром світ побачило ціле подарункове видання - для іноземних гостей цього підприємства.

Нещодавно Станіславу Вікторовичу запропонували увійти до Спілки художників України, проте він відмовився, оскільки основною своєю аудиторією вважає колег-моторчан та студентів.

Виставка в Науковій бібліотеці ЗНУ є тридцять другою на рахунку художника. На ній було представлено лише половину його робіт.

Останні півроку через погіршення зору Станіслав Кіккєєв вже не малює. Особливо болісним для нього залишається питання передачі своєї творчої спадщини. Адже на сьогодні у нього немає учнів, і жоден з членів його родини, на жаль, не зацікавлений у продовженні цієї справи. Усі вони - і дружина, і діти, і онуки - захоплюються іншим – туризмом.

Олесь БАРЛІГ