Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ підбили підсумки студентських наукових олімпіад та конкурсів

У ЗНУ підбили підсумки студентських наукових олімпіад та конкурсів

29.01.2007 16:27

Сьогодні, 29 січня, на засіданні ректорату відбулося нагородження переможців Всеукраїнської студентської олімпіади та Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Дипломами за підписом Міністра освіти і науки України Станіслава Ніколаєнка ректор ЗНУ, професор Сергій Тимченко нагородив п’ятьох студентів та одного наукового керівника.

Переможниця Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Іспанська мова» Валерія Маслова отримала диплом третього ступеня (її науковий керівник Аліна Науменко), переможниця цієї ж олімпіади зі спеціальності «Економічна кібернетика» Ганна Біленька – диплом першого ступеня (науковий керівник – Наталія Максишко), дипломом третього ступеня нагородили переможницю олімпіади зі спеціальності «Журналістика» Катерину Валигулу (її науковий керівник – Володимир Манакін). І врешті заохочувальним дипломом відзначили роботу переможниці олімпіади зі спеціальності «Російська мова та література» Галину Руденко (науковий керівник Тетяна Хейлик).

Переможниця конкурсу студентських наукових робіт з природничих технічних і гуманітарних наук 2005-2006 навчального року з напрямку «Біологічні науки», наразі аспірантка ЗНУ Ірина Лабенська також була відзначена дипломом переможниці. Також МОН України нагородило і її наукового керівника – декана біологічного факультету, доктора фармацевтичних наук, професора Людмилу Омельянчик.

Говорячи про участь студентів ЗНУ у першому-другому турах Всеукраїнської студентської олімпіади варто згадати наступні факти. Про них розповідає співробітник Науково-дослідного сектору ЗНУ Ірина Христич. На початку минулого року у ЗНУ пройшов Перший тур Всеукраїнської студентської олімпіади. У ньому брали участь 2345 студентів. До речі, минулого року їх було майже на 500 осіб менше. Вже у другому турі цієї олімпіади взяли участь 41 студент із 20 спеціальностей та двох навчальних дисциплін. Якщо ж згадати про деякі останні підсумки галузі, вони будуть такими: на конкурсі Запорізької облдержадміністрації для обдарованої молоді Дипломами переможців були відзначені студентські роботи з напрямів: краєзнавство, право, економіка, педагогіка. Проведено 3 студентські науково-практичні конференції міжнародного та регіонального рівнів. В цілому у ЗНУ діє 99 студентських проблемних груп, у роботі яких беруть участь близько 900 юних учених. 42 – проходили стажування за кордоном. За активну участь у науково-дослідній роботі та за успіхи у навчанні три студенти одержують стипендію Президента України, 4 – стипендію Верховної Ради України, 100 – міського голови.

Марія КАНЦЕЛЯРИСТ