Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті презентують міжнародні програми академічного обміну

У Запорізькому національному університеті презентують міжнародні програми академічного обміну

15.02.2007 14:41

У ЗНУ відбулася презентація програм академічного обміну для викладачів, студентів й аспірантів імені Фулбрайта в Україні.

Перед викладачами і студентами університету виступили директор Програм імені Фулбрайта в Україні Мирон Стахів, координатор Програм для навчання в університетах США Інна Бариш, координатор Програми для проведення наукових досліджень або читання лекцій в університетах США Наталія Злуцька, координатор спеціальних проектів і діяльності Фулбрайтівського товариства Вероніка Алексанич, координатор програм в Україні Вала Пучинська, а також учасник програми імені Фулбрайта для проведення наукових досліджень або читання лекцій в університетах США (Fulbright Scholar Program) у 2003-2004 навчальному році - доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та практики перекладу факультету іноземної філології ЗНУ Юрій Зацний.

Аудиторія дізналася про умови участі в програмі, необхідні документи та кінцеві терміни їх подання, можливості, які відкриває програма перед студентами, молодими викладачами (до 35 років) і досвідченими науковцями, пріоритетні напрями проектів (їх визначають під час конкурсу). Починаючи з 2007 року, окрім гуманітарних та суспільних наук, пріоритетними галузями спеціалізацій вважаються точні, технічні та природничі науки, що збільшує шанс українських студентів, аспірантів і викладачів стати учасниками цієї програми.

Враженнями від участі у Fulbright Scholar Program у 2003-2004 навчальних роках поділився професор Юрій Зацний. Ін зазначив, що, завдяки участі у проекті, він зібрав матеріал для двох книг: «Англомовне суспільство і розвиток англійської мови» (яка нещодавно побачила світ у Львові) та «Тероризм, антитероризм і англійська мова», що вийде друком незабаром. Поїздка за програмою академічного обміну допомогла професору у роботі над англо-українським словником, який присвячено термінології, пов’язаній зі сферою бізнесу. Юрій Антонович запевнив, що відбір тих, хто поїде навчатися чи викладати до американських вищих навчальних закладів – чесний і прозорий конкурс, під час нього спеціалізована комісія бере до уваги лише актуальність та перспективність певного дослідження, рівень володіння претендентом англійською мовою (до речі, найсуворіше тестування необхідно пройти студентам, які прагнуть навчатися на магістерському рівні протягом одного-двох років або ж стажуватися в університеті США протягом року) та особистісні якості науковця – вміння швидко адаптуватися до життя за кордоном і плідно займатися науковою діяльністю чи навчанням в незвичному оточенні.

Інна Бариш (координатор Програм для навчання в університетах США) наголосила, що сподівається на подальшу плідну співпрацю з нашим університетом, зокрема, із факультетом журналістики, адже одна із програм фонду імені Фулбрайта передбачає можливість стажування журналістів протягом року в Конгресі США. Декан факультету – професор Володимир Манакін – один із ініціаторів проведення презентації програм академічного обміну для викладачів, студентів й аспірантів імені Фулбрайта в Україні в Запорізькому національному університеті.

Таміла ТАРАСЕНКО