Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15.02.2007 15:06

Щорічно 15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який був введений Указом Президента 11 лютого 2004 року.

У цей день ми віддаємо шану тим солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов‘язок у горах Афганістану, пустелях Іраку, при врегулюванні конфлікту в Югославії та в інших вибухонебезпечних точках світу.

Цю дату було обрано не випадково - 18 років тому останній радянський солдат покинув землю Афганістану. 160 тисяч українців були на цій війні, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3 360 – не повернулися до своїх домівок.

На сьогодні в Україні проживають близько 150 тисяч учасників війни в Афганістані, з яких понад 8 тисяч зазнали поранень і 3560 – інваліди тієї війни.

У цей пам‘ятний день ветерани та родини загиблих повинні відчути нашу турботу та вдячність.