Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ – Гумбольдтський університет: зміцнення дружніх стосунків

ЗНУ – Гумбольдтський університет: зміцнення дружніх стосунків

22.02.2007 10:10

21 лютого професор Гумбольдтського університету Венг-Арне Вікштрон презентував студентам ЗНУ міжнародну магістерську програму з економіки та менеджменту.

Представники Гумбольдтського університету співпрацюють із рядом державних закладів, іншими вишами та найпродуктивнішими і найвідомішими підприємствами, які є потенційними роботодавцями для випускників.

Програма діє 10 років, організована як частина Болонського процесу і спрямована на навчання магістрів. Участь у ній беруть викладачі та студенти - представники різних країн із усіх континентів земної кулі. Найбільша кількість студентів - представники Китаю, Туреччини та Росії. Мова викладання предметів – англійська, проте можна обрати певний ліміт предметів, які б читалися німецькою мовою.

Термін навчання складає 2 роки (4 семестри). Навчання в аспірантурі після цього не передбачене. Особливістю магістерської програми є ще й те, що вона носить теоретичний характер, тобто має за мету надання певного інформаційного базису, навчання студентів вмінню аналізувати.

Вимоги до зарахування до Гумбольдтського університету стандартні: заповнення анкети, надання диплома бакалавра (із високими оцінками за прослухані курси), тести з англійської мови й цілого ряду дисциплін. Додатковими вимогами є дві рекомендації від професорів, а також есе, в якому студент повинен пояснити, чому він хоче навчатися за програмої з економіки та менеджменту. До пакету документів також необхідно додати резюме.

Представники Гумбольдтського університету розповіли про цікавий випадок. Однією із студентів свого часу стала переможниця конкурсу «Міс Москва». Вона була прийнята лише за результатами написання твору, прймальна комісія навіть не бачила її світлини!

Нотку неформальності у спілкування студентів ЗНУ із німецькими вченими внесла демонстрація професором Венг-Арне Вікштроном фотографій своєї онуки на екрані проектора.

Олесь БАРЛІГ