Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Питання розвитку державної мови та організацію студентських практик обговорили на засіданні Вченої Ради

Питання розвитку державної мови та організацію студентських практик обговорили на засіданні Вченої Ради

28.02.2007 17:13

Проблему розвитку державної мови, систему організації виробничих практик студентів та чимало інших питань розглянули на черговому засіданні Вченої Ради ЗНУ.

Із доповіддю про реалізацію завдань із питань забезпечення розвитку державної мови в університеті виступив проректор із навчальної роботи, доцент Олександр Бондар. Він підкреслив, що, на сьогодні очевидним є факт активного і природного впровадження рідної української мови у стінах нашого – національного – університету. Але, незважаючи на позитивну динаміку в цьому напрямку, проблеми таки фіксуються і тут. Тривожною є динаміка на окремих факультетах (скажімо, математичному, факультеті фізичного виховання та інших), де зафіксовані випадки написання дипломних робіт недержавної мовою, або ж факти проведення занять російською. Крім того, на загальноуніверситетських кафедрах викладання недержавною мовою є скоріше правилом, ніж виключенням.

Досить позитивними показниками є наступні: на факультеті журналістики усі дисципліни, крім іноземної мови та фізичного виховання, - україномовні; на факультеті соціальної педагогіки і психології – лише вісім дисциплін російськомовні. Якщо ж проаналізувати ситуацію в цілому, близько 60% мовного простору вишу таки залишається україномовними. Тож прагнути чого ще є. За рішенням Вченої Ради було сформовано комплекс заходів на покращення ситуації із розвитком державної мови.

Про ситуацію із організації системи студентських практик доповідала завідувач відділу з виробничої практики Валентина Редько. Вона відзначила, що подібна форма роботи є обов’язковою складовою навчального процесу. На сьогодні ЗНУ заключив договори щодо проходження практик із 30 підприємствами, серед яких – «Запоріжсталь», «Мотор-Січ», Торгово-промислова палата, «Укртелеком» та інші. Але з деяких, зокрема, економічних спеціальностей щодо налаштування зв’язку із виробництвами ще треба плідно працювати. Члени Ради прийняли рішення за активної участі деканів, завідувачів випускаючих кафедр та відповідальними за проходження практик на факультетах провести роботу з укладання чіткого переліку підприємств-партнерів та встановлення із ними тісних контактів щодо подальшої співпраці.

Серед інших питань на заході затвердили створення трьох структурних підрозділів університету: Центру бізнес-освіти ЗНУ, який би надавав послуги з підтвердження та підвищення кваліфікації, організовував короткотермінові курси з того чи іншого предмету тощо, Комбінату харчування, котрий раніше здавався у оренду та Центру фандрайзингу, метою якого стане робота з пошуку додаткових джерел фінансування. На засідання порушувалися і кадрові питання. Шляхом голосування обрали завідувача кафедри спортивних ігор факультету фізичного виховання ЗНУ, доцента Романа Клопова. Також через голосування затвердили список претендентів на стипендію для молодих учених, до нього увійшли професор Тетяна Коломоєць, доцент Русудан Махачашвілі, доцент Володимир Сарабєєв, доцент Володимир Мільчев.

Марія КАНЦЕЛЯРИСТ