Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вшановують пам'ять відомого мовознавця

У ЗНУ вшановують пам'ять відомого мовознавця

28.02.2007 17:16

У Запорізькому національному університеті пройшов вечір пам’яті Івана Олійника, приурочений до 85-річчя від дня народження видатного українського мовознавця, методиста, кандидата філологічних наук, професора ЗДУ, що близько сорока років присвятив педагогічній і науковій роботі у нашому виші. Організатором цього заходу виступив філологічний факультет, зокрема, професорсько-викладацький склад кафедри української мови.

На вечорі були присутні ректор ЗНУ, професор Сергій Тимченко, члени родини Івана Олійника – його син Віктор та онука Тетяна, його співавтор у створенні «Україно-російського і російсько-українського фразеологічного словника» Михайло Сидоренко, колеги Івна Степановича та його колишні учні, які зараз працюють у всіх ВНЗ міста та у загальноосвітніх школах, і, звичайно, викладачі та студенти філологічного факультету.

Захід розпочався із презентації книги «Іван Степанович Олійник - людина, педагог, науковець», створеної колективом кафедри української мови, який упродовж довгого часу й очолював відомий український лінгвіст. Унікальність цього видання полягає у тому, що крім наукової бібліографії та фактів із життя Івана Олійника там розміщені й спогади його колег про риси його вдачі й наведені численні фотографії ювіляра різних років. Під час заходу вони, а також короткі біографічні довідки проектувалися на екран, даючи змогу тим із присутніх, хто не був знайомий із Іваном Степановичем особисто, побачити у ньому не лише знаменитого вченого, автора навчальних посібників, але й непересічну особистість.

Професор Іван Білоусенко зачитав вітальні телеграми, які надійшли до університету з приводу цієї визначної ати з вищих навчальних закладів різних регіонів, у яких тепло і щиро згадувалося про заслуги Івана Степановича перед вітчизняною наукою. Так само тепло, зовсім не офіційно, звучали і спогади виступаючих: ректора ЗНУ, професора Сергія Тимченка, співавтора та колеги Івана Олійника по Дніпропетровському інституту Михайла Сидоренка, декана філологічного факультету, доцента Тамари Хом’як, професора Віталія Шевченка, доцента Наталії Журавльової, котрі згадували його і як талановитого вченого, автора багатьох навчальних посібників, який, не будучи доктором наук, зміг отримати професорське звання на Московській ВАК, і як дбайливого, чуйного і принципового колегу, як сердечну і відкриту людину, як патріота своєї Батьківщини. Не менш цікавими виявилися спогади і професора Івана Білоусенка, професора Віктора Чабаненка, доцентів Валентини Семиряг і Наталії Зубець, які поділилися своїми враженнями про Івана Степановича не лише як про співробітника, але й як про викладача, який не лише навчав їх, тодішніх студентів, історичної граматики, дериватології та діалектології, але й пробуджував громадянську свідомість, опікувався їхніми долями.

Наприкінці заходу професор Петро Білоусенко подякував адміністрації Запорізького національного університету, яка надала підтримку кафедрі для проведення цього вечора, колективу Наукової бібліотеки ЗНУ, який організував виставку робіт Івана Олійника та присвячених йому праць, доценту Наталі Зубець, яка виступила ініціатором та організатором проведення вечора, а також усім присутнім, зокрема, колишнім учням Івана Олійника, котрі не забувають про свого наставника, адже «людина живе доти, доки про неї пам’ятають. Тому ті люди, які своїми добрими справами заслужили на вдячну згадку про себе, проживають ще одне життя».

Таміла ТАРАСЕНКО