Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Семінар «Викладання дисциплін історико-географічного профілю у середній школі: реалії сучасного періоду»

Семінар «Викладання дисциплін історико-географічного профілю у середній школі: реалії сучасного періоду»

01.03.2007 14:02

У ЗНУ пройшов семінар-практикум для викладачів загальноосвітніх навчальних закладів Запорізької області «Викладання дисциплін історико-географічного профілю у середній школі: реалії сучасного періоду». Його організаторами виступили юридичний та історичний факультети.

Більше 150 вчителів із усієї Запорізької області узяли участь у цьому заході. На початку до гостей від імені керівництва ЗНУ звернувся проректор із навчальної роботи, доцент Олександр Бондар, який вказав на досить тісні зв’язки університету з середньою школою.

У своєму вступному слові декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць зазначила, що подібний захід у стінах ЗНУ проходить вже вдруге, перший юридичний факультет організовував у жовтні минулого року. Тоді учасниками семінару стали близько 80 вчителів. Тетяна Олександрівна, користуючись нагодою, вручила подяки та Почесні Грамоти вчителям-науковим керівникам учнів-переможців другого етапу конкурсу захисту Малої академії наук секції «Правознавство»: Валентині Почтарь, Володимиру Васильєву та Ользі Пріщенко. Також нагороди отримали семеро наукових керівників учнів-лауреатів конкурсу-захисту.

Серед питань, які порушувалися на семінарі, варто відзначити аналіз контрольних робіт учасників МАН (вимоги до написання та отримані результати), який аудиторії представила заступник декана історичного факультету, доцент Ірина Кривко; питання тематики МАН-івських робіт порушив доцент Володимир Мільчев; проблему методики підготовки учнів до написання і захисту науково-дослідницької роботи розкрив доцент Василь Гвоздик. Професор Тетяна Коломоєць запропонувала аналіз результатів конкурсу-захисту учнівських наукових робіт секції «Право» історико-географічного профілю Запорізького відділення МАН та другого туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства 2006-2007 року, окреслила основні напрямки поліпшення якості підготовки учнів до участі у відповідних заходах.

На семінарі для вчителів також підготували презентацію літератури: навчального посібника «Правознавство» під загальною редакцією професорів Сергія Тимченка і Тетяни Коломоєць та збірника тестів для підготовки до вступних іспитів до вищих навчальних закладів із дисципліни «Основи держави та права України», котрий підготували викладачі юридичного факультету. У першому викладалися основні положення з курсу на ґрунті сучасних досягнень юридичної науки і з урахуванням останніх змін законодавства України. Крім того, у посібнику подавалися і тести для самоконтролю.

Чимало вчителів зацікавилися ще одним заходом семінару – проведенням тематичної виставки новітньої літератури, яку підготували працівники Наукової бібліотеки ЗНУ. На ній була представлена методична література для вчителів щодо проведення занять згідно вимог Болонського процесу, новітня література з правознавства, рекомендована Міністерством освіти і науки, і окремо – ті роботи галузі, які підготували саме викладачі ЗНУ.

Під час проведення семінару також оголосили підсумки проведення обласного туру всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства, у якому взяли участь близько 80 школярів. Шестеро з них тепер представлятимуть область у Києві. Головою журі олімпіади була професор Тетяна Коломоєць, її заступником – Марина Інякіна – заступник начальника обласного управління юстиції. Роботи учнів також оцінювали викладачі ЗНУ Георгій Самойленко, Віктор Сабадаш, Роман Кукурудз, Ярослав Сидоров і Ганна Гулєвська.

За словами Тетяни Коломоєць, у семінарі взяли участь і представники Запорізького педагогічного інституту підвищення кваліфікації, а саме Галина Ушакова, яка займається проблемами підготовки вчителів цього профілю та фахівець Станції юних туристів – Тетяна Писаревська, яка координувала секцію «Право» під час роботи історико-географічного профілю конкурсу-захисту МАН. Тетяна Коломоєць зазначила, що у їхніх планах – зробити такі семінари традиційними.

Марія КАНЦЕЛЯРИСТ