Філологічний факультет до навчальних програм, крім звичних української та російської, ввів також мови інших слов'янських народів. Протягом кількох років студенти нашого ВНЗ мали змогу опановувати польську та словенську мови. Тепер цей перелік поповнила ще й болгарська.
І, що важливо, її, як і мови інших слов'янських народів, наші студенти чують із вуст носіїв: завдяки домовленості між нашим та болгарським міністерствами освіти і науки із початку цього семестру всіх бажаючих у нашому ВНЗ навчає викладач кафедри російської мови Пловдивського університету "Паісій Хілендарскі" (Болгарія) Людмила Мінкова. Зараз на семінари до Людмили Іванівни приходять близько двох із половиною десятків чоловік. Людмила Мінкова, розповідаючи про заняття, зауважує:
- Я дуже задоволена своїми учнями. У переважній більшості це студенти філологічного факультету, хоча дехто навчається на факультетах журналістики, іноземної філології тощо. Я поцікавилася, що спонукало їх опановувати цю мову, адже серед них немає корінних болгар. Виявилося, що дехто вважає, що це допоможе їм краще збагнути певні аспекти граматики інших слов'янських мов, у тому числі й української. Дехто додав, що лише знання мови певного народу може допомогти збагнути його культуру, а оскільки на Півдні України болгари протягом століть жили поруч із іншими народами, то їхня культура не могла не впливати на українську. А дехто пояснив, що вивчає мову заради задоволення.
Крім того, Людмила Іванівна організувала на базі нашого університету недільну болгарську школу "Свєтліна", адже у Запоріжжі діє потужна болгарська діаспора. Навіть існують два національні товариства - "Святих Кирила і Мефодія" та "Роднина" ("Родич"). Нещодавно учні пані Людмили взяли участь у святкуванні традиційного національного свята, під час якого президент Запорізької обласної асоціації національно-культурних товариств, голова міського болгарського товариства "Святих Кирила і Мефодія" Іван Мілєв вручив цій школі у особі її директора Людмили Мінкової почесний диплом.
Таміла Тарасенко