Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відомий український спортсмен зустрівся із студентами ЗНУ

Відомий український спортсмен зустрівся із студентами ЗНУ

23.03.2007 12:39

На юридичному факультеті відбулася зустріч студентів Запорізького національного університету із відомим українським спортсменом, п’ятиразовим чемпіоном України з боксу, чемпіоном Європи у 2000 році, чемпіоном світу за версією WBA в другій категорії найлегшої ваги (до 53,5 кг), шестикурсником заочної форми навчання Валерієм Сидоренком.

Організатором цього заходу виступило керівництво юридичного факультету, зокрема, декан – професор Тетяна Коломоєць та її заступник з питань гуманітарної освіти та виховання, доцент Віктор Сабадаш; Наукове студентське товариство факультету на чолі з Мариною Терегерею та Запорізький осередок Ліги студентів Асоціації правників України (голова - Михайло Віхляєв). Активну участь у підготовці заходу взяв третьокурсник факультету Микола Мартинов.

Під час зустрічі Валерій Сидоренко, який 22 березня склав держіспит на «відмінно», відповів на численні питання присутніх. Студенти дізналися, що він разом з братом – чотирикратним чемпіоном світу за версією WBA в другій категорії найлегшої ваги (до 53,5 кг), теж випускником нашого університету – Володимиром Сидоренком прийшли до секції з боксу в 12 років, а до того змалечку займалися боротьбою, адже їхній батько був тренером із самбо. Зараз у планах братів – широке сприяння розвитку боксу в Україні. Валерій Сидоренко вважає, що сьогодні є всі підстави для того, щоб говорити про позитивну тенденцію цього виду спорту: в нашій країні непрофесійний бокс завжди знаходився на належному рівні, а успіхи братів Кличків (з якими Сидоренки знайомі із 1994 року, коли ті лише розпочинали кар’єру боксерів, а Віталій Кличко був знаний як чемпіон світу із кікбоксінгу), а також інших українських боксерів – свідчать на користь того, що наші спортсмени виходять на світовий рівень.

Освіту юриста Валерій Петрович вирішив здобути не через її престижність, а виходячи із життєвої необхідності. Часто спортсменам пропонують при заключенні контрактів з іноземними клубами не досить вигідні умови, тому тут стають у нагоді знання із міжнародного права. Крім того, завершивши спортивну кар’єру у 2000 році і присвятивши себе підготовці спортсменів Запорізького краю, Валерій Сидоренко переконався у необхідності бути обізнаним у різноманітних галузях права. Щодо вибору вищого навчального закладу, то тут, за словами гостя, роль зіграла своєрідна «традиція»: багато членів Енергодарської федерації боксерів здобули вищу освіту саме у стінах Запорізького національного університету. І, звичайно ж, важливим фактором був високий освітній рівень юридичного факультету нашого вищого навчального закладу.

Наприкінці розмови декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць запропонувала Валерію Сидоренку взяти участь у одному із факультетських спортивних заходів, адже юристи Запорізького національного знаходять час не лише на напружене навчання та активну наукову роботу, але й на заняття спортом, свідченням чого є здобуття минулорічного Кубку ректора з міні-футболу. Як виявилося, брати Сидоренки захоплюються і цим видом спорту, тому Валерій Петрович від свого імені та від імені брата пообіцяв, що вони із задоволенням візьмуть участь у факультетському чи університетському турнірі.

Валерію Сидоренку як почесному гостю університету презентували ювілейну книгу ЗНУ. Завершилася зустріч побажаннями Валерія Петровича студентам: «Успіхів вам у навчанні. Займайтеся спортом, вболівайте за долю вітчизняного спорту, і, звичайно, вмійте поєднувати його та навчання чи роботу», – зазначив він.

Таміла ТАРАСЕНКО