Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День відкритих дверей фізичного факультету

День відкритих дверей фізичного факультету

26.03.2007 15:20

25 березня двері фізичного факультету були відчинені для майбутніх студентів. На цей захід прийшло близько 30 абітурієнтів, серед яких були як запорізькі, так й іногородні старшокласники.

Знайомство з факультетом розпочалося із виступу декана фізичного факультету, кандидата фізико-математичних наук, доцента Олексія Осипова. Він розповів про історію факультету, Болонську систему навчання та, звісно ж, про сам процес навчання. Після промови декана спілкування із абітурієнтами продовжив завідувач кафедри фізичного матеріалознавства, доктор фізико-математичних наук, професор Василь Гіржон, який наголосив, що сьогодні в Європі катастрофічно не вистачає випускників саме технічних спеціальностей. Отже, якщо український фізик буде володіти ще й іноземною мовою, то перед ним відкриваються широкі перспективи. Потім виступили завідувач кафедри фізики та методики її викладання, доктор педагогічних наук, професор Олександр Іваницький та завідувач кафедри прикладної фізики, кандидат фізико-математичних наук, доцент Валентин Сніжний. А про студентське життя фізичного факультету розповіла кандидат фізико-математичних наук, заступник декана з виховної роботи, Ольга Ананьїна: «Студенти нашого факультету - справжня сім’я. У нас проводиться маса заходів: це і КВК, і вечірки, і виїзди на природу».

Декан факультету довузівської підготовки, доцент Ірина Бакаленко звернулася до майбутніх студентів з такими словами: «Я хочу запросити вас на місячні підготовчі курси: наш факультет вам гарантує, що багаж знань, який ви отримаєте під час курсів, знадобиться і на першому році навчання. А бути студентом Запорізького національного університету – це звучить гордо! Гуманітарій – це добре, але майбутнє – за природничими науками. Приходьте, не пожалкуєте! Бажаю вам успіхів!»

Абітурієнтам також запропонували невеличку екскурсію лабораторіями фізичного факультету. Потім школярі мали змогу перевірити свої шкільні знання за допомогою тестування.

З питанням про вмотивованість вибору місця майбутнього навчання я звернувся до майбутніх студентів. Ось що вони відповіли:

- ЗНУ користується популярністю. Тут навчалися мої батьки. Вважаю, що у мене є певні здібності до фізико-математичних наук, саме тому обираю цей факультет, - зазначив Сергій Сулаков.

Юлія Чусовтіна розповіла, що вона навчається у фізико-математичному ліцеї, оскільки їй подобається математика та фізика. Через те і вирішила спробувати свої сили на олімпіаді у ЗНУ. Чому саме тут? Тому що тут високий рівень викладання».

«Я відвідую підготовчі курси при університеті вже другий рік, і мені дуже подобається форма викладання», - сказала Ольга Казанцеві.

По завершенню перевірки знань на абітурієнтів чекав веселий концерт, підготований командами КВК фізичного факультету «От винта» та «Жуковського, 66».

Ігор Самокиш