Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ пройшли «Парламентські дебати»

У ЗНУ пройшли «Парламентські дебати»

27.03.2007 15:30

24 березня 501 аудиторія 6 корпусу ЗНУ перетворилася на справжню сесійну залу, адже у Запорізькому національному університеті вперше проходила інтелектуальна гра «Парламентські дебати».

Ініціатором та організатором заходу виступив вже добре відомий у нашому місті Клуб інтелектуальних ігор ЗНУ «Модератор». У якості суддів були запрошені молодіжні лідери Запоріжжя, а саме Президент молодіжного об’єднання інтелектуального розвитку «Естонський клуб» Олександр Лукашенко, Голова об’єднання «Північна Євроатлантична ліга» Ірина Лукашенко та учасниця Всеукраїнських дебатів 2006 року, студентка І курсу факультету журналістики нашого університету Тетяна Захряс.

За право називатися «кращим дебатчиком гри» змагались команди ЗНУ та ЗНТУ. Наш університет представляли члени Клубу «Модератор» – студенти юридичного, філологічного факультетів та факультету журналістики. Приємно відзначити, що серед глядачів були представники ГУ «ЗІДМУ». «Цього разу ми – тільки спостерігачі, але наступної гри, гадаю, будемо вже гравцями. Збираємося організувати щось подібне у себе», – поділився своїми планами студент школи журналістики ЗІДМУ Дмитро.

Модератором гри виступила Президент Клубу інтелектуальних ігор ЗНУ Наталя Драган. «Модератор – це той, хто організує дискусію та слідкує за порядком. Це –моє завдання сьогодні та місія нашого Клубу – завжди», - зазначає Наталя.

Уряд та Опозиція у дебатах не мали нічого спільного з Верховною Радою України: грали за британською системою дебатів (два Уряди проти двох Опозицій) та на теми, далекі від парламентських суперечок. «Чи правда, що вночі всі коти сірі?», «Хіба можна стверджувати, що кожен читач є автором твору?», «Чи приречена демократія знову вбити Сократа?» – на перший погляд, ці теми здаються легкими і однозначними, та насправді пронизані глибоким філософським змістом і мають безліч інтерпретацій, що і довели гравці «Парламентських дебатів». «Я на дебатах вперше, але хочу грати в них знову і знову. – зізнається Руслан, студент ІІ курсу факультету журналістики. – Це щось неймовірне! Людська думка насправді не має меж! Логіка, аналітика, ерудиція, тактика, емоції – все тут сплітається у єдине мереживо гри”.

Судді відзначили високий клас гравців: «Ігри-моделі корисні тим, що відтворюють певний бік життя і вчать людей поводитись у певних умовах. Учасники дебатів виявили себе непоганими ораторами та справжніми парламентарями: ввічливими, толерантними, переконливими. Кожного раунду вони вдосконалювали майстерність полеміки, враховуючи зауваження суддів та здобуваючи певний досвід,” – поділився своїми враженнями Олександр Лукашенко.

І, не зважаючи на те, що дебати – гра, де немає переможців і переможених, адже кожен залишається при власній думці, перше місце виборола збірна команда ЗНУ-ЗНТУ «Пролетарії», друге - розділили команди юридичного та філологічного факультетів ЗНУ «Los Amigos» та «Ізвіліна», а почесне третє місце посіла команда ЗНТУ «Simply the best». Індивідуальні рейтинги гравців наступні: дебатчиком № 1 судді визнали Олександра Малишева, студента IV курсу юридичного факультету ЗНУ. Лише одним балом поступився переможцю Олексій Баженко із ЗНТУ, і замкнув трійку лідерів Денис Гудін, студент ІІ курсу філологічного факультету ЗНУ.

Після дебатів у присутніх залишився гарний настрій та бажання перемагати. На згадку залишився і невеличкий сувенір від Клубу інтелектуальних ігор ЗНУ «Модератор»: методичний посібник гравця у «Парламентські дебати», який допоможе учасникам стати справжніми лідерами у цій нелегкій, але дуже цікавій грі.

Соня СОКОЛОВА