Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Євроатлантична інтеграція очима запорізької молоді: шляхи вирішення світових проблем існують!

Євроатлантична інтеграція очима запорізької молоді: шляхи вирішення світових проблем існують!

23.04.2007 14:39

За підтримки Запорізького національного університету 20-21 квітня у м. Токмак пройшла V Регіональна конференція старшокласників та студентів "Молоді регіону про євроатлантичні інституції. Молодіжна громадська Академія”, організаторами якої виступили НДО „Регіональна Євро-Атлантична Ліга” та „Естонський клуб”.

20 й 21 квітня Токмак було не впізнати: дивуючи перехожих, вулицями ходили делегації юнаків і дівчат з бейджами і прапорами Бельгії, Канади, Росії, Угорщини, Сполучених Штатів Америки, Італії, Франції та інших країн світу, адже на два дні місто перетворилось на справжні молодіжні Страсбург і Брюссель, бо тут проходила вже п’ята Регіональна конференція старшокласників та студентів "Молоді регіону про євроатлантичні інституції. Молодіжна громадська Академія”. Для участі у конференції до Токмака завітали школярі з Мелітополя, Чернігівки, Гуляйполя, Енергодара, Бердянська й Запоріжжя, а також команда студентів Запорізького національного університету, на честь якої випало представляти студентство регіону. Урочисте відкриття конференції відбулося в сесійній залі Токмакської міської ради. Заради цього депутати навіть перенесли своє засідання на 19 квітня, аби надати молоді змогу відчути себе справжніми парламентарями. Вітаючи учасників громадської Академії, Президент НДО "Регіональна Євро-Атлантична Ліга” Ірина Лукашенко побажала, "щоб кожний відкрив в собі потенціал, що надає можливість само реалізуватися, досягнути самої сміливої мети в своєму житті, професійної або особистої, за власним бажанням”.
Натхненні щирими словами, студенти й старшокласники перейшли до школи № 1, де саме і проходила робота в сесійних комітетах. Працювали дві секції: "Запорізька молодіжна модель Північноатлантичного Альянсу” та "Запорізька молодіжна модель Європейського Союзу”. Питання належало розглянути дійсно глобальні: урівноваження пан-європейського та пан-азійського вектору в світовій політиці та безпеки людства в третьому тисячолітті. Студенти-делегати від ЗНУ працювали у економічному, екологічному і соціальному Комітетах моделі Європейського Парламенту, а також брали участь у моделях Саммітів країн-членів НАТО. "Опікуватися подібними проблемами не наважуються навіть президенти більшості країн та європейські парламентарі, адже біполярна модель світу здається глухим кутом. Ми показуємо: вихід є. Треба тільки наважитися сісти за круглий стіл переговорів та мати в серці прагнення до порозуміння заради безпеки. – зазначив у своєму виступі Президент НДО "Естонський клуб” Олександр Лукашенко, додавши: "Толерантність та конструктивізм, які протягом цих двох днів допомогли знайти спільну мову різним молодим людям, і є тією самою ознакою справжніх лідерів, яким в майбутньому керувати країною. Безперечно, делегати в найближчому майбутньому гучно заявлять про себе на користь Регіону”. Сприятиме цьому і відкриття у Запорізькому національному університеті нового престижного напряму "Міжнародні відносини”, впевнена Наталя Драган, Президент Клубу інтелектуальних ігор ЗНУ "Модератор”: "Більшість учасників конференції мріють стати дипломатами і впевнені, що за умови плідної праці й якісної європейської освіти це їм вдасться. Сьогодні Запорізький національний університет робить шлях до мети легшим і ближчим: тепер талановитій молоді не треба їхати до Києва чи Харкова, навчатися за напрямом "Міжнародні відносини” можна і в Запоріжжі”.
Підсумком двох днів дебатів і компромісів стали 8 документів Молодіжних моделей НАТО та ЄС. Зокрема, проголошення спільного комюніке керівників країн-членів "Великої Вісімки” стосовно проблем забезпечення стабільної рівноваги у Світі в ХХІ столітті, загальної заяви Росії та країн-членів НАТО, Меморандуму про безпеку середземноморської акваторії та спільного документу про головні аспекти безпеки Черномор’я.
Присутній на спільному засіданні Конференції Перший секретар Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Майкл Уєхара відмітив колосальне значення подібних ігор-тренінгів для розвитку майбутньої регіональної еліти й інформування, розуміння молоддю діяльності, мети існування таких наддержавних об’єднань, як Європейський Союз та Північноатлантичний Альянс. Впевненість у подальшій співпраці висловив і Голова Громадської Ліги "Україна – НАТО” Олег Кокошинський: "Завжди приємно бачити молодь, яка мислить, аналізує, прагне знати більше і самостійно робити висновки. Такі проекти треба розвивати й поглиблювати. Співпраця влади й молодіжних недержавних організацій – ось ключ до успіху у формуванні не заангажованого демократичного суспільства”.
Після закінчення п’ятої Регіональної конференції старшокласників та студентів "Молоді регіону про євроатлантичні інституції. Молодіжна громадська Академія”, всі делегати отримали Сертифікати учасників заходу, а найтолерантніші та найконструктивніші дипломати були номіновані на Почесні грамоти Міністерства Закордонних Справ України. Кількість номінантів від ЗНУ виявилась найбільшою: четверо з п’яти делегатів, членів Клубу "Модератор” мають таку нагоду.
Тож, Токмак знову чекає на молодь, а молодь – на наступну, шосту Конференцію старшокласників та студентів.

Соня СОКОЛОВА