Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Державна служба – моя служба»

«Державна служба – моя служба»

27.04.2007 07:33

У культурно-діловому центрі «Байда» відбувся семінар «Державна служба – моя служба». Його організували Центр підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, управління у справах сім’ї та молоді разом із юридичним факультетом ЗНУ.

Оскільки держава зараз зацікавлена у молоді, свіжих ідеях та талановитих працівниках, випускники вищих навчальних закладів мають змогу спробувати себе у державній службі. Щоб розповісти їм про цю можливість, і було організовано семінар.

Про складнощі, переваги та перспективи державної служби розповіла Ольга Журба, начальник Головного управління державної служби України в Запорізькій області. Вона наголосила, що 20% держслужбовців нашої області – це молодь до 27 років, але, на жаль, більшість працює на посадах найнижчої категорії. Ольга Василівна розповіла про умови вступу на державну службу, а також – про можливості навчання в Академії державного управління.

Тетяна Коломоєць, декан юридичного факультету ЗНУ, доктор юридичних наук, професор розповіла про негативне явище корупції, яке, на жаль, має місце серед посадовців. Вона зазначила, що серед молодих держслужбовців лише 0,1% останнім часом притягнуто до відповідальності за корупцію. Це свідчить про високу свідомість молоді та відповідальне ставлення до своєї роботи.

Також під час семінару обговорили і перспективи нового законопроекту «Про державну службу», який знаходиться зараз на розгляді у Верховній Раді. Згідно з ним, оклад держслужбовця найнижчої категорії буде не меншим ніж дві мінімальні зарплати. Але збільшиться і відповідальність: замість чотирьох структур, що зараз мають право перевіряти роботу посадовців, законопроект передбачає сімнадцять.

Студенти вишів, які хотіли б у майбутньому вступити на державну службу, ставили багато запитань щодо неї, і отримували вичерпні роз’яснення від фахівців. Вони змогли окреслити перспективи державної служби і тепер матимуть більше можливостей щодо працевлаштування.

Наталя ЖЕЛНОВА